Materiały budowlane i wykończeniowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Chemia budowlana

Chemia budowlana

Produkty od 1 do 20 z 985

Travertyn Naturale

 Travertyn Naturale

System dekoracyjny TRAWERTYN - produkt włoski,w proszku, występuje w dwóch granulacjach (Naturale oraz Grosso. więcej »
Dodano: 2011-08-04
COLORIFICI VENEZIANO

Pojemność opakowania:18
00:kg
Ilość na palecie:44 opak.

EK 100 SUPER art.nr 4280

 EK 100 SUPER art.nr 4280

EK 100 SUPER Art.nr 4280 Środek do odwapniania i usuwania resztek betonu. Potężny profesjonalny koncentrat z ochroną metali skutecznie usuwający resztki betonu, pozostałości cementu, wapna i rdzy. Dozowanie od 1: 3 do 1:10. Opis: EK 100 SUPER jest stosowany do czyszczenia betoniarek i pojazdów do przewozu betonu, wymienników ciepła, wytwornic pary, kotłów, rurociągów C.O. i wodociągów. EK 100 SUPER usuwa szczególnie uporczywe złogi wapienne i mineralne, smugi cementowo-betonowe, oraz warstwy tlenków i rdzy. Dzięki zawartym inhibitorom korozji posiada właściwości hamujące procesy niszczenia metalu. Sposób użycia: EK 100 SUPER w rozcieńczeniu od 1: 3 do 1:10 z wodą, nanieść na czyszczoną powierzchnię, lub napełnić zbiornik do czyszczenia drobnych sprzętów. Pozostawić aż wytwarzająca się piana opadnie, a następnie powierzchnię dokładnie spłukać wodą. Przy czyszczeniu cementowych warstw, czas działania roztworu maksymalnie do 5 minut. więcej »
Dodano: 2017-12-13
HWR-CHEMIE GmbH

Skład:Kwasy mineralne i inhibitory korozji.
Konsystencja:Plyn
Rodzaj opakowania:PE

KORPHOS art.nr 4220

 KORPHOS art.nr 4220

KORPHOS Art.nr 4220 Odrdzewiacz- koncentrat. Usuwa osady rdzy, wapna i inne osady mineralne oraz odtłuszcza. Dozowanie 1: 3 KORPHOS używany jest do odrdzewiania i odtłuszczania stali oraz części metalowych. Pozostawia odrdzewioną i całkowicie odtłuszczoną. Sposób użycia: Roztwór do czyszczenia w kąpieli zanurzeniowej - KORPHOS rozcieńcza się z wodą w stosunku 1: 3 w pojemniku kwasoodpornym przeznaczonym do czyszczenia elementów poprzez zanurzenie. W zależności od stopnia korozji pozostawić od kilku minut do paru godzin. Zaległości potraktować szczotką stalową, w razie potrzeby procedurę powtórzyć. Aby zapobiec przedwczesnej korozji, nie spłukać wodą. więcej »
Dodano: 2017-12-13
HWR-CHEMIE GmbH

MONIL-RS art.nr 4200

 MONIL-RS art.nr 4200

MONIL®-RS art.nr 4200. Ochrona antykorozyjna - konwerter rdzy •zatrzymuje rdzewienie metalu – poprawia przyczepność lakieru, •tworzy trwałą i odporna na wpływy atmosferyczne i chemiczne warstwę ochronną, •chroni pokryte powierzchnie przed rdzą bez dalszego malowania przez kilka m-cy. •przyjazny dla środowiska naturalnego, •nie zawiera rozpuszczalników i kwasu fosforowego. •jest szczególnie wydajny 1 litr wystarcza na 15 – 17 m2. MONIL®-RS to idealna ochrona przed rdzą dla żelaznych i stalowych części, oraz ich zagruntowania przed lakierowaniem. Sposób użycia: Przed użyciem dokładnie wymieszać – wstrząsnąć. Luźną rdzę stare warstwy farb usunąć szczotką drucianą albo papierem ściernym. Malowane powierzchnię wyczyścić z brudu i odtłuścić. MONIL®-RS nanosić raz bardzo cienką warstwą za pomocą rolki, pędzla albo pistoletem do metalizacji natryskowej. Po 15-30 minutach wykształci się fioletowa -czarna warstwa ochronna, którą można lakierować po całkowitym wyschnięciu tj minimum po 3 godzinach. więcej »
Dodano: 2017-12-13
HWR-CHEMIE GmbH

Przeznaczenie:farby ochronno-dekoracyjne
Rodzaj:antykorozyjne
Wydajność z 1l:17
00:
Czas schnięcia:h
Czas
po którym można nanosić kolejną warstwę:3
00:h
Sposób nanoszenia:wałek
Min. temp. Pracy:5
00:°C

Farby antykorozyjne

 Farby antykorozyjne

Farby do malowania na mokro, szybkoschnące, gruntoemalie, farby nawierzchniowe o różnych stopniach połysku więcej »
Dodano: 2015-07-02
Brocolor Lackfarbik Osnatol Lackfarbik Hempel

PRODUKTY FIRMY MOLYDAL SMARY, OLEJE

 PRODUKTY FIRMY MOLYDAL SMARY, OLEJE

Produkty MOLYDAL stosuje się z powodzeniem w następujących branżach: przemysł motoryzacyjny, chemiczny, spożywczy, farmaceutyczny producentów metalowych elementów budowlanych i konstrukcyjnych producentów sprzętu AGD, audio/video, urządzeń elektrotechnicznych elektrownie, huty, kopalnie więcej »
Dodano: 2017-11-03
Brak danych

PIANA MONTAŻ. ZIMOWA GUNFOAM-WINTER -10°C

 PIANA MONTAŻ. ZIMOWA GUNFOAM-WINTER -10°C

ZASTOSOWANIE: - montaż ościeżnic okiennych, drzwiowych, bram garażowych i rolet (do drzwi przeciwpożarowych stosować pianę ogniochronną Den Braven Gun Foam Fire) - wypełnianie złączy i szczelin w połączeniach między elementami przegród budowlanych wypełnianie prześwitów i bruzd dla rur i przewodów instalacyjnych w ścianach, stropach i dachach - wypełnianie szczelin wokół kominów i okien dachowych - wypełnianie szczelin między płytami styropianowymi w systemach dociepleń ścian zewnętrznych - izolacja cieplna dachów i stropodachów więcej »
Dodano: 2017-10-31
Den Braven

PIANA MONTAŻ. NISKOPRĘŻNA 2002

 PIANA MONTAŻ. NISKOPRĘŻNA 2002

- kontrolowany przyrost - wysoka precyzja nakładania - odznacza się poprawnym czasem obróbki i wydajnością początkową - wyróżnia się wysoką gęstością, niską chłonnością, jednolitą i regularną strukturą oraz stabilnością wymiarową - po nałożeniu rozpręża się i utwardza pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu atmosferycznym i materiałach budowlanych - stanowi bardzo dobrą izolację termiczną, akustyczną i przeciwwilgociową po utwardzeniu chemicznie neutralna, odporna na szeroki zakres temperatur i rozwój grzybów oraz pleśni dobrze przyczepna do betonu, tynku, ceramiki budowlanej, drewna, stali, metali i materiałów podobnego typu - przyczepna do powierzchni poziomych i pionowych - nie ścieka - zapewnia stabilność i elastyczność montowanych elementów nie zawiera (H)CFC, PCB i formaldehydu więcej »
Dodano: 2017-10-31
Den Braven

Piana montażowa 3003

 Piana montażowa 3003

Zastosowanie; - montaż ościeżnic okiennych, drzwiowych, bram garażowych i rolet (do drzwi przeciwpożarowych stosować pianę ogniochronną Den Braven Gun Foam Fire) wypełnianie złączy i szczelin w połączeniach między elementami przegród budowlanych - wypełnianie prześwitów i bruzd dla rur i przewodów instalacyjnych w ścianach, stropach i dachach - wypełnianie szczelin wokół kominów i okien dachowych wypełnianie szczelin między płytami styropianowymi w systemach dociepleń ścian zewnętrznych - izolacja cieplna dachów i stropodachów wygłuszanie, łączenie i uszczelnianie prefabrykowanych elementów drewnianych w konstrukcjach szkieletowych - przyklejanie płyt i paneli dekoracyjnych lub izolacyjnych osadzanie progów, schodów, parapetów więcej »
Dodano: 2017-10-31
Den Braven

UNI-GRUNT POPULAR

 UNI-GRUNT POPULAR

Gotowy do użycia preparat do gruntowania i wzmacniania wszelkich starych i nowych, porowatych i chłonnych podłoży takich jak: ściany betonowe, tynki cementowo – wapienne, gipsowe, płyty G-K itp. więcej »
Dodano: 2017-10-31
JURGA

NOBILES BIAŁA AKRYLOWA

 NOBILES BIAŁA AKRYLOWA

Farba akrylowa, emulsyjna, do ścian i sufitów, biała. Zalecana jest zarówno do nowych, jak i wcześniej malowanych farbami emulsyjnymi podłoży cementowo-wapiennych, betonowych, gipsowych i kartonowo-gipsowych. więcej »
Dodano: 2017-10-31
NOBILES

Pojemność opakowania:10
00:l
Wydajność z 1l:12
00:

ŚNIEŻKA GRUNT LATEKSOWA EMALIA PODKŁADOWA DO WNĘTRZ

 ŚNIEŻKA GRUNT LATEKSOWA EMALIA PODKŁADOWA DO WNĘTRZ

Śnieżka Grunt dzięki specjalnym dodatkom nakłada się grubą warstwą i niweluje różnice w fakturze i barwie podłoża. Wnika w podłoże poprawiając przyczepność warstwy farby nawierzchniowej oraz zmniejsza jej zużycie. Stosowanie Śnieżki Grunt znacznie obniża koszt malowania gdyż do uzyskania oczekiwanego efektu zwykle wystarcza jedna warstwa farby podkładowej i jedna nawierzchniowej. Szczególnie polecana jest do pierwszego malowania płyt gipsowo-kartonowych i podłoży o niejednorodnej fakturze. Doskonale kryje zaprawy cementowe, cementowo-wapienne, drewno i materiały drewnopochodne w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej i przemysłowych. Przeznaczona jest do wymalowań wewnątrz pomieszczeń. więcej »
Dodano: 2017-10-31
ŚnieżkaCena: 49.5 zł

Przeznaczenie:wewnątrz
Rodzaj:emulsyjne
Pojemność opakowania:10
00:l
Wydajność z 1l:9
00:

WAPNO TRZUSKAWICA BIELIK

 WAPNO TRZUSKAWICA BIELIK

WAPNO BIELIK STOSUJE SIĘ NA BUDOWIE DO: Zapraw murarskich – zaletą zapraw z dodatkiem wapna jest dobra plastyczność, łatwa urabialność, dobra przyczepność oraz porowatość zapewniająca dobrą paroprzepuszczalność wykonanych tynków. Wraz z rozwojem chemii budowlanej , na rynku zaczęły pojawiać się nowe produkty „zastępujące” wapno popularnie zwane „plastyfikatorami”. Jednak produkty te nie mogą w pełni zastąpić wapna w zaprawach ponieważ jak dowodzą badania pogarszają one często właściwości chemiczne i fizyczne mieszanki. Usunięcie wapna z zapraw stosowanych jako tynki wewnętrzne powoduje pogorszenie mikroklimatu i utrudnioną regulację wilgoci w pomieszczeniach co może z kolei doprowadzić do wykraplania się wody na powierzchni tynków i powstania zagrzybień ścian między innymi przez utratę właściwości higienizacji zapraw wykonanych bez dodatku wapna. W przypadku tynków wewnętrznych, próby zastąpienia wapna kończą się pogorszeniem plastyczności, przyczepności i urabialności. Jak do tej pory nikomu nie udało się wynaleźć produktu lub technologii , który kompleksowo nadawałyby zaprawie istotne dla niej właściwości tak jak to czyni wapno – materiał sprawdzony i stosowany w budownictwie od kilku tysięcy lat. więcej »
Dodano: 2017-10-31
Trzuskawica

Pojemność opakowania:25 kg

UNIEPAL DREW SPECIAL FR

 UNIEPAL DREW SPECIAL FR

lakier przeznaczony do ogniochronnego zabezpieczania i dekoracyjnego wykańczania powierzchni drewnianych wykonanych z gatunków drewna krajowego. Stosowany wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i użyteczności publicznej. Produkt posiada klasyfikacje reakcji na ogień C-s1.d0 oraz NRO. więcej »
Dodano: 2017-10-31
ADW

Przeznaczenie:wewnątrz

UNIEPAL DREW AQUA KOLOR

 UNIEPAL DREW AQUA KOLOR

Lakier impregnacyjny przeznaczony jest do ogniochronnego zabezpieczania i dekoracyjnego wykańczania powierzchni drewnianych wykonanych z gatunków drewna krajowego, płyt OSB, sklejki oraz materiałów drewnopochodnych. Stosowany wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz na zewnątrz budynków. Możliwość stosowania lakieru impregnacyjnego UNIEPAL DREW AQUA KOLOR na układy dachowe z pokryciem z gontów lub desek drewnianych. Produkt posiada klasyfikacje reakcji na ogień B-s1.d0, NRO oraz klasyfikacje pokryć dachowych B(roof)T1. więcej »
Dodano: 2017-10-31
ADW

Przeznaczenie:na zewnątrz

KLEJE CHESTER MOLECULAR

 KLEJE CHESTER MOLECULAR

Podstawową działalnością firmy Chester Molecular jest produkcja i sprzedaż epoksydowych materiałów regeneracyjnych, klejów anaerobowo-stykowych do zastosowań profesjonalnych oraz przemysłowe środki myjące i smarno-penetrujące. Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się wszystkie tworzywa konstrukcyjne oraz smary i chemia przemysłowa. Oprócz powyższych oferujemy również uszczelnienia mechaniczne do pomp i urządzeń. Wykonujmy także detale z tworzyw sztucznych według rysunków. więcej »
Dodano: 2014-04-15
Chester Molecular, AM Technologia

KLEJE CHESTER MOLECULAR

 KLEJE CHESTER MOLECULAR

Oferujemy szeroki zakres klejów polskiej firmy Chester Molecular. W naszej ofercie znajdują się: - kleje anaerobowe - kleje cyjanoakrylowe - kompozyty epoksydowo - metaliczne - uszczelniacze anaerobowe - przemysłowe środki myjące i odtłuszczające - środki smarne i penetrujące - elastomery więcej »
Dodano: 2017-10-23
CHESTER MOLECULAR

mira 4400 multicoat

 mira 4400 multicoat

Jednoskładnikowa gęstoplastyczna masa (folia w płynie) do wykonywania wodoodpornej elastycznej izolacji w pomieszczeniach mokrych. posiadająca Europejską Aprobatę Techniczną zgodną z wymaganiami ETAG 022 Wszystkie typy konstrukcji wodoszczelnych mira posiadają certyfikat CE. więcej »
Dodano: 2017-10-20
Brak danych

Grubość warstwy zaprawy:1 mm

mira 3130 superfix - klej do płytek wielkoformatowych

 mira 3130 superfix - klej do płytek wielkoformatowych

Średniowarstwowy, wysoko odkształcalny wodo i mrozoodporny klej do układania płytek ceramicznych, klinkierowych, gresu, kamienia naturalnego na podłożach gdzie występuje ryzyko deformacji, beton ( wiek ok. 1miesiąc) podłogi z ogrzewaniem wodnym i elektrycznym, tarasy, balkony. Zalecany do stosowania na izolację mira 4400 multicoat. Klasa kleju C2TE S2. więcej »
Dodano: 2017-10-20
Brak danych

Opakowanie:Worek z uchwutem
Pojemność opakowania:15
00:kg

Cement 32,5 hsr konstruktor

 Cement 32,5 hsr konstruktor

HSR KONSTRUKTOR - cement specjalny, który z uwagi na swoje właściwości pozwala materiałowo uzyskać wysoką trwałość betonu użytego do wznoszenia wszelkich obiektów infrastrukturalnych oraz wieloletnią i bezpieczną ich eksploatację. więcej »
Dodano: 2017-10-19
Cemex

Chemia budowlana

W trakcie procesu budowy oraz podczas trwania prac wykończeniowych i remontu korzystamy z najróżniejszych urządzeń i materiałów budowlanych. Bardzo często sięgamy między innymi po środki zaliczane do chemii budowlanej. Należą do nich chociażby cement czy gipsy. Korzystamy z niej także podczas gładzenia i ozdobnego tynkowania ścian. Pod pojęciem chemii budowlanej rozumiemy też tak popularne w pracach wykończeniowych i remontach farby czy fugi.