Materiały budowlane i wykończeniowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Chemia budowlana

Chemia budowlana

Produkty od 1 do 20 z 995

Płyn poslizgowy F

 Płyn poslizgowy F

PŁYN TYP F redukuje tarcie generowane podczas wkładania kabli elektrycznych, kabli telefonicznych, kabli światłowodowych nawet o 90%. PŁYN TYP F ze względu na jego konsystencję, płynność i bardzo niski poziom parowania jest zalecany do układania kabli w rurociągach z tworzywa, nawet w przypadku kilku kilometrów długości bez przerw (jeśli zostały złożone nieprzerwane długości do 6000 m). Dokumentacja techniczna jest dostępna na stronie układanie kabli światłowodowych. Więcej na naszej stronie internetowej. Cena netto dotyczy opakowania 1l , dostępne również opakowania ekonomiczne więcej »
Dodano: 2018-04-11
Amin Power EnergyCena: 15 zł

Pojemność opakowania:1
00:kg
int
Maksymalna temperatura użycia:65 °C
Minimalna temperatura użycia:10 °C

Płyn poslizgowy Air 108

 Płyn poslizgowy Air 108

Płyn Typ AIR 108 służy do układania światłowodowych kabli telefonicznych w kanałach z tworzywa sztucznego, za pomocą sprężonego powietrza i innego sprzętu do układania kabli jak np. wdmuchiwarki. Cena netto dotyczy opakowania 5 kg. Dostępne również inne opakowania. więcej informacji na stronie http://powerenergy.com.pl/product-category/produkty/plyny/ więcej »
Dodano: 2018-04-10
Amin Power EnergyCena: 195 zł

Pojemność opakowania:5
00:kg
int
Maksymalna temperatura użycia:60 °C
Minimalna temperatura użycia:28 °C

Płyn poślizgowy Manual

 Płyn poślizgowy Manual

płyn poślizgowy redukujący do 70 % tarcia pomocny w układaniu kabli telefonicznych, elektrycznych i alarmowych. Jest niezbędny we wszystkich pracach związanych z instalacją lub usuwaniem, kabli w przepustach kablowych. Oferowana Cena netto za 1 l płynu. W ofercie dostępne również inne opakowania. Za dostawę do 20 szt. klient płaci tylko raz . więcej »
Dodano: 2018-04-10
Amin Power EnergyCena: 12 zł

Pojemność opakowania:1
00:kg
int
Maksymalna temperatura użycia:40 °C
Minimalna temperatura użycia:28 °C

Akzo Nobel SIKKENS

 Akzo Nobel  SIKKENS

Posiadamy produkty AkzoNobel dla firm Przemysłu Drzewnego produkujących: meble, podłogi drewniane, drzwi i okna zewnętrzne bądź wewnętrzne, meble ogrodowe, panele drewniane, tworzywa drzewne. więcej »
Dodano: 2018-04-01
Akzo Nobel

KNAUF UNIFLOT

 KNAUF UNIFLOT

ZASTOSOWANIE Masa szpachlowa Knauf Uniflott stosowana jest do ręcznego szpachlowania połączeń: - płyt gipsowo-kartonowych lub zespolonych o krawędziach typu HRK (półokrągłych), HRAK (półokrągłych spłaszczonych), AFK (spłaszczonych ściętych) bez taśmy zbrojącej na pokrytych kartonem krawędziach - płyt akustycznych Knauf (perforowanych płyt gipsowych) docinanych pod kątem do płyt gipsowo-włóknowych - płyt suchego jastrychu Knauf Brio - płyt suchego jastrychu Knauf Dual Flor. więcej »
Dodano: 2018-03-15
Knauf

Pojemność opakowania:25
00:kg

GŁADŹ SZPACHLOWA BIAŁA OMEGA

 GŁADŹ SZPACHLOWA BIAŁA OMEGA

Biała gipsowa gładź szpachlowa OMEGA jest nowoczesnym materiałem zaprojektowanym do ręcznego lub maszynowego wykonywania gładzi na ścianach i sufitach wewnątrz budynków. Przeznaczona jest do wygładzania równych powierzchni mineralnych, w szczególności podłoży gipsowych (tynki, płyty gipsowo-kartonowe, płyty ścienne typu ProMonta), betonowych oraz tynków cementowych i cementowo-wapiennych. Nierówne podłoża mineralne w szczególności powierzchnie z pustaków i cegły (ceramicznej, silikatowej, z betonu komórkowego), należy wcześniej wyrównać tynkiem. Stanowi doskonałe podłoże pod malowanie i tapetowanie. Zaprawy tej nie stosuje się na podłoża drewniane, metalowe i z tworzyw sztucznych. więcej »
Dodano: 2018-03-12
DOLINA NIDY

Piasek Kwarcowy

 Piasek Kwarcowy

Jesteśmy producentami piasku kwarcowego naturalnego, barwionego oraz specjalnych wypełniaczy mineralnych. W ofercie posiadamy szeroką gamę kolorów i granulacji piasków. Cena zależna od jakości i ilości towaru. Na życzenie klienta realizujemy specjalne zamówienia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą : http://hm-ppw.pl/ więcej »
Dodano: 2018-03-05
Merkury Sp. z o.o.Cena: 9 zł

Pojemność opakowania:25 kg

Impregnat barwiący

 Impregnat barwiący

INOTEP pigmentowy wykonany jest z naturalnych składników z wykorzystaniem technologii skandynawskiej i jest całkowicie naturalnym produktem. Firma „KelmOlis” oferuje szeroką gamę kolorów farb, bejc i innych preparatów, a także może wykonać kolorystykę według indywidualnego zamówienia. Bejca impregnująca LINOTEP przeznaczona jest do użytku zewnętrznego. Zawiera smołę drzewną (dzięgieć), olej lniany, terpentynę balsamiczną, kalafonię i inne żywice, a także środki grzybo i owadobójcze. Służy do zabezpieczania i barwienia domów, gątów, okien, drzwi, drewnianych mebli ogrodowych i innych wyrobów z drewna. więcej »
Dodano: 2018-02-28
Kelmolis

Olej do podłóg i blatów

 Olej do podłóg i blatów

Ekolin – olej do podłóg, tarasów, blatów, itp. Zastosowanie: Podłogi i drewniane schody w domach, podłogi drewniane w halach gimnastycznych i sportowych, blaty, balustrady schodowe, drzwi, itp Produkt naturalny i ekologiczny. Impregnuje zachowując naturalny kolor drewna, podkreśla fakturę drewna. Może być stosowany do wszystkich powierzchni drewnianych z dowolnego gatunku drewna. Zaleca się mycie podłogi nie używając detergentów chemicznych. Rekomendowany środek do mycia podłóg olejowanych – Mydło lniane HMF. Składowania. Przechowywać w zamkniętym pojemniku. Można przechowywać w chłodzie. więcej »
Dodano: 2018-02-28
Kelmolis

Przeznaczenie:wewn/ zewnętrzny
Rodzaj:wszelkie rodzaje drewna

Impregnat - do drewna Ekotep

 Impregnat - do drewna Ekotep

Impregnat - smoły drzewne do drewna Ekotep – w 100% naturalny impregnat barwiący do drewna na bazie smoła drzewnej (dzięgieć) olej lniany i terpentyna balsamiczna Do użytku zewnętrznego. jeżeli nie przeszkadza Ekotep jest wykonany z naturalnych składników z wykorzystaniem technologii skandynawskiej. Jest produktem całkowicie naturalnym i ekologicznym. Impregnacja podkreśla strukturę drewna, chroni je przed szkodliwymi skutkami promieniowania ultrafioletowego (rozkład szary). Wszystko to daje dobre nasycenie drewna, oryginalny i naturalny wygląd. Zastosowanie: Impregnat do drewna do użytku zewnętrznego. NOWOŚĆ – Ekotep do tarasów i drewna wymagającego zwiększonej odporności na ścieralność. Np. meble ogrodowe. Zastosowanie: Jest on używany do domów drewnianych, elewacji, okien, drzwi, drewnianych mebli ogrodowych, architektury ogrodowej, dachów drewnianych, gontów, tarasów i łodzi. 148Aplikacja: Drewno musi być suche i czyste (kurz, brud, itp). Preparat należy dokładnie wymieszać! Po dokładnym wymieszaniu jest gotowy do użycia i nie trzeba go rozcieńczać. Powierzchnię najlepiej pokryć 2-3 warstwami. Nałożyć równą warstwę na całej długości deski. Po nasączeniu drewna odczekać 15-20 minut i zetrzeć pozostałości ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Pozostawienie nadmiaru produktu na drewnie może spowodować powstanie błyszczących plam. Zalecana maksymalna zawartość wilgoci w drewnie 15% lub względnej wilgotności powietrza wynoszącej 80%. W czasie nakładania Ekotep należy unikać działania bezpośredniego promieni słonecznych na zabezpieczane drewno. Uwaga! Produkt należy mieszać także w czasie pracy. Po roku od impregnacji drewna zaleca się położenie trzeciej warstwy. Wydajność 5-12 m2 / l Zależy to od rodzaju drewna i wilgoci. Czas schnięcia 2-5 h . Zależy od temperatury powietrza. Skład: Smoła drzewna, terpentyna balsamiczna, żywice drzewne, utwardzacze naturalne, pigmenty i inne składniki uszlachetnaijące drewno naturalnego pochodzenia. więcej »
Dodano: 2018-02-28
Kelmolis

RENO preparat .

 RENO preparat .

Dzięki swoim unikalnym właściwościom hydroizolacyjne zaprawy RENO, mają BARDZO SZEROKIE ZASTOSOWANIE ZARÓWNO W NOWOBUDOWANYCH JAK I FUNKCJONUJĄCYCH budynkach. Nasze produkty sprawdziły się na wielu kontynentach (Europa, Azja, Ameryka Północna), zarówno w obiektach budownictwa powszechnego, jak też w warunkach ekstremalnych, jakimi sa obiekty elektrowni atomowej, składowiska odpadów niebezpiecznych, lotniska czy DROGI I MOSTY. Sprawdzają się także znakomicie przy pracach naprawczych skorodowanych betonów bez względu na rodzaj środowiska w jakim funkcjonują. Produkt może być z powodzeniem wykorzystywany m.in.: do usuwania wilgoci z obiektów, tzn: osuszania budynków, osuszania ścian, osuszania fundamentów, osuszania murów, hydroizolacji, izolacji fundamentów, izolacji pionowej, izolacji poziomej, iniekcji krystalicznej, do wykonania wszelkiego rodzaju izolacji przeciwwilgociowych. więcej »
Dodano: 2013-09-13
RENO

Pojemność opakowania:15 kg

Travertyn Naturale

 Travertyn Naturale

System dekoracyjny TRAWERTYN - produkt włoski,w proszku, występuje w dwóch granulacjach (Naturale oraz Grosso. więcej »
Dodano: 2011-08-04
COLORIFICI VENEZIANO

Pojemność opakowania:18
00:kg
Ilość na palecie:44 opak.

EK 100 SUPER art.nr 4280

 EK 100 SUPER art.nr 4280

EK 100 SUPER Art.nr 4280 Środek do odwapniania i usuwania resztek betonu. Potężny profesjonalny koncentrat z ochroną metali skutecznie usuwający resztki betonu, pozostałości cementu, wapna i rdzy. Dozowanie od 1: 3 do 1:10. Opis: EK 100 SUPER jest stosowany do czyszczenia betoniarek i pojazdów do przewozu betonu, wymienników ciepła, wytwornic pary, kotłów, rurociągów C.O. i wodociągów. EK 100 SUPER usuwa szczególnie uporczywe złogi wapienne i mineralne, smugi cementowo-betonowe, oraz warstwy tlenków i rdzy. Dzięki zawartym inhibitorom korozji posiada właściwości hamujące procesy niszczenia metalu. Sposób użycia: EK 100 SUPER w rozcieńczeniu od 1: 3 do 1:10 z wodą, nanieść na czyszczoną powierzchnię, lub napełnić zbiornik do czyszczenia drobnych sprzętów. Pozostawić aż wytwarzająca się piana opadnie, a następnie powierzchnię dokładnie spłukać wodą. Przy czyszczeniu cementowych warstw, czas działania roztworu maksymalnie do 5 minut. więcej »
Dodano: 2017-12-13
HWR-CHEMIE GmbH

Skład:Kwasy mineralne i inhibitory korozji.
Konsystencja:Plyn
Rodzaj opakowania:PE

KORPHOS art.nr 4220

 KORPHOS art.nr 4220

KORPHOS Art.nr 4220 Odrdzewiacz- koncentrat. Usuwa osady rdzy, wapna i inne osady mineralne oraz odtłuszcza. Dozowanie 1: 3 KORPHOS używany jest do odrdzewiania i odtłuszczania stali oraz części metalowych. Pozostawia odrdzewioną i całkowicie odtłuszczoną. Sposób użycia: Roztwór do czyszczenia w kąpieli zanurzeniowej - KORPHOS rozcieńcza się z wodą w stosunku 1: 3 w pojemniku kwasoodpornym przeznaczonym do czyszczenia elementów poprzez zanurzenie. W zależności od stopnia korozji pozostawić od kilku minut do paru godzin. Zaległości potraktować szczotką stalową, w razie potrzeby procedurę powtórzyć. Aby zapobiec przedwczesnej korozji, nie spłukać wodą. więcej »
Dodano: 2017-12-13
HWR-CHEMIE GmbH

MONIL-RS art.nr 4200

 MONIL-RS art.nr 4200

MONIL®-RS art.nr 4200. Ochrona antykorozyjna - konwerter rdzy •zatrzymuje rdzewienie metalu – poprawia przyczepność lakieru, •tworzy trwałą i odporna na wpływy atmosferyczne i chemiczne warstwę ochronną, •chroni pokryte powierzchnie przed rdzą bez dalszego malowania przez kilka m-cy. •przyjazny dla środowiska naturalnego, •nie zawiera rozpuszczalników i kwasu fosforowego. •jest szczególnie wydajny 1 litr wystarcza na 15 – 17 m2. MONIL®-RS to idealna ochrona przed rdzą dla żelaznych i stalowych części, oraz ich zagruntowania przed lakierowaniem. Sposób użycia: Przed użyciem dokładnie wymieszać – wstrząsnąć. Luźną rdzę stare warstwy farb usunąć szczotką drucianą albo papierem ściernym. Malowane powierzchnię wyczyścić z brudu i odtłuścić. MONIL®-RS nanosić raz bardzo cienką warstwą za pomocą rolki, pędzla albo pistoletem do metalizacji natryskowej. Po 15-30 minutach wykształci się fioletowa -czarna warstwa ochronna, którą można lakierować po całkowitym wyschnięciu tj minimum po 3 godzinach. więcej »
Dodano: 2017-12-13
HWR-CHEMIE GmbH

Przeznaczenie:farby ochronno-dekoracyjne
Rodzaj:antykorozyjne
Wydajność z 1l:17
00:
Czas schnięcia:h
Czas
po którym można nanosić kolejną warstwę:3
00:h
Sposób nanoszenia:wałek
Min. temp. Pracy:5
00:°C

Farby antykorozyjne

 Farby antykorozyjne

Farby do malowania powierzchni stalowych i ocynkowanych na mokro, szybkoschnące, gruntoemalie, farby nawierzchniowe o różnych stopniach połysku więcej »
Dodano: 2015-07-02
Brocolor Lackfarbik Osnatol Lackfarbik Hempel

PRODUKTY FIRMY MOLYDAL SMARY, OLEJE

 PRODUKTY FIRMY MOLYDAL SMARY, OLEJE

Produkty MOLYDAL stosuje się z powodzeniem w następujących branżach: przemysł motoryzacyjny, chemiczny, spożywczy, farmaceutyczny producentów metalowych elementów budowlanych i konstrukcyjnych producentów sprzętu AGD, audio/video, urządzeń elektrotechnicznych elektrownie, huty, kopalnie więcej »
Dodano: 2017-11-03
Brak danych

PIANA MONTAŻ. ZIMOWA GUNFOAM-WINTER -10°C

 PIANA MONTAŻ. ZIMOWA GUNFOAM-WINTER -10°C

ZASTOSOWANIE: - montaż ościeżnic okiennych, drzwiowych, bram garażowych i rolet (do drzwi przeciwpożarowych stosować pianę ogniochronną Den Braven Gun Foam Fire) - wypełnianie złączy i szczelin w połączeniach między elementami przegród budowlanych wypełnianie prześwitów i bruzd dla rur i przewodów instalacyjnych w ścianach, stropach i dachach - wypełnianie szczelin wokół kominów i okien dachowych - wypełnianie szczelin między płytami styropianowymi w systemach dociepleń ścian zewnętrznych - izolacja cieplna dachów i stropodachów więcej »
Dodano: 2017-10-31
Den Braven

PIANA MONTAŻ. NISKOPRĘŻNA 2002

 PIANA MONTAŻ. NISKOPRĘŻNA 2002

- kontrolowany przyrost - wysoka precyzja nakładania - odznacza się poprawnym czasem obróbki i wydajnością początkową - wyróżnia się wysoką gęstością, niską chłonnością, jednolitą i regularną strukturą oraz stabilnością wymiarową - po nałożeniu rozpręża się i utwardza pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu atmosferycznym i materiałach budowlanych - stanowi bardzo dobrą izolację termiczną, akustyczną i przeciwwilgociową po utwardzeniu chemicznie neutralna, odporna na szeroki zakres temperatur i rozwój grzybów oraz pleśni dobrze przyczepna do betonu, tynku, ceramiki budowlanej, drewna, stali, metali i materiałów podobnego typu - przyczepna do powierzchni poziomych i pionowych - nie ścieka - zapewnia stabilność i elastyczność montowanych elementów nie zawiera (H)CFC, PCB i formaldehydu więcej »
Dodano: 2017-10-31
Den Braven

Piana montażowa 3003

 Piana montażowa 3003

Zastosowanie; - montaż ościeżnic okiennych, drzwiowych, bram garażowych i rolet (do drzwi przeciwpożarowych stosować pianę ogniochronną Den Braven Gun Foam Fire) wypełnianie złączy i szczelin w połączeniach między elementami przegród budowlanych - wypełnianie prześwitów i bruzd dla rur i przewodów instalacyjnych w ścianach, stropach i dachach - wypełnianie szczelin wokół kominów i okien dachowych wypełnianie szczelin między płytami styropianowymi w systemach dociepleń ścian zewnętrznych - izolacja cieplna dachów i stropodachów wygłuszanie, łączenie i uszczelnianie prefabrykowanych elementów drewnianych w konstrukcjach szkieletowych - przyklejanie płyt i paneli dekoracyjnych lub izolacyjnych osadzanie progów, schodów, parapetów więcej »
Dodano: 2017-10-31
Den Braven

Chemia budowlana

W trakcie procesu budowy oraz podczas trwania prac wykończeniowych i remontu korzystamy z najróżniejszych urządzeń i materiałów budowlanych. Bardzo często sięgamy między innymi po środki zaliczane do chemii budowlanej. Należą do nich chociażby cement czy gipsy. Korzystamy z niej także podczas gładzenia i ozdobnego tynkowania ścian. Pod pojęciem chemii budowlanej rozumiemy też tak popularne w pracach wykończeniowych i remontach farby czy fugi.