Materiały budowlane i wykończeniowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Chemia budowlana

Chemia budowlana

Produkty od 1 do 20 z 966

DOMIESZKI, PIGMENTY, DODATKI DO BETONU

 DOMIESZKI, PIGMENTY, DODATKI DO BETONU

Szczegółowa oferta zamieszczona jest na stronie internetowej firmy Atlas - link: https://www.atlas.com.pl/produkty/domieszki-pigmenty-dodatki-do-betonu-343/. Oferta zawiera: - Domieszki do betonu towarowego, - Domieszki do betonu prefabrykowanego, - Domieszki do betonu wibroprasowanego, - Domieszki do zapraw, - Pigmenty do betonu, - Lakiery i impregnaty, - Środki antyadhezyjne. Zawsze szczegółowe informacje można uzyskać przez kontakt telefoniczny bądź mailowy: mgr inż. ANTONI ZIENIUK Regionalny Manager Sprzedaży Pion Domieszek do Betonu Tel.: +48 513 170 069 e-mail: antoni.zieniuk@atlas.com.pl więcej »
Dodano: 2021-01-01
ATALAS SP. Z O. O.

Wypełnienie dylatacji - kity dylatacyjne

 Wypełnienie dylatacji - kity dylatacyjne

Dylatacje są elementami budowli, które bardzo często stanowią o ich jakości i trwałości. Wypełnienie dylatacji najczęściej jest wykonywane przy zastosowaniu następujących produktów: Poliuretanowy materiał uszczelniający Sikaflex PRO-3 – jednoskładnikow, wiążący pod wpływem wilgoci z powietrza, trwale elastyczny materiał uszczelniający na bazie poliuretanu o wysokiej odporności mechanicznej, do stosowania w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeniJednoskładnikowa masa poliuretanowa tec PU K 25 – jednoskładnikowa masa poliuretanowa do wypełniania i uszczelniania dylatacjiElastyczny materiał uszczelniający i uniwersalny klej Sikaflex-11FC – jednoskładnikowy, bezrozpuszczalnikowy, materiał o niespływającej konsystencji, przeznaczony do uszczelniania i klejenia, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz więcej »
Dodano: 2020-11-02
SIKA, WEBER

Renowacja posadzek przemysłowych

 Renowacja posadzek przemysłowych

Przy renowacji starych posadzek przemysłowych doskonale sprawdzają się mineralne, samorozlewne posadzki przemysłowe. Są one również doskonałym rozwiązaniem jako podkład pod powłoki żywiczne. Na system weberfloor do renowacji podłoży i posadzek z głębokimi i rozległymi uszkodzeniami składa się kilkanaście produktów, które można stosować wymiennie – w zależności od potrzeb: floor 4310 – samopoziomujący, pompowalny podkład wyrównujący pod wykończenie z żywic. Nakładanie żywic jest możliwe po min. 7 dniach. floor 4320 – błyskawiczny, samopoziomujący, pompowalny podkład wyrównujący pod wykończenie z żywic. Posadzkę żywiczną można wykonywać już po 24 godzinach. floor 4602 Industry Base Extra – samopoziomujący, pompowalny, podkład wyrównujący i wzmacniający pod docelową posadzkę cementową lub żywiczną. Może stanowić warstwę ostateczną przy naprawach posadzek poddawanych małym obciążeniom. floor 4610 Industry Top – samopoziomująca, pompowalna posadzka przeznaczona do intensywnej eksploatacji. floor 4716 – wodorozcieńczalny preparat gruntujący. tec EP 10 – epoksydowy preparat gruntujący. tec EP 19 – głęboko penetrująca żywica do wzmacniania podłoża. tec EP SG – specjalistyczna żywica na podłoża wilgotne i zaolejone. tec EP 16 – bezbarwna, dyspersyjna żywica epoksydowa do zabezpieczania powierzchni. floor HARDELITH – drobnocząsteczkowy roztwór krzemianu litu. floor LIT protect – wodorozcieńczalny impregnat krzemianowo- -polimerowy. sznury dylatacyjne tec PU K 25 – poliuretanowa masa dylatacyjna. więcej »
Dodano: 2020-11-02
Weber

Żywica na taras i balkon

 Żywica na taras i balkon

W ofercie posiadamy system płynnych membran hydroizolacyjnych (żywica na taras i balkon) marki WEBER weber.dry PUR SYSTEM. To wysokiej klasy jednoskładnikowa powłoka poliuretanowa w postaci płynnej. Po nałożeniu twardnieje i tworzy bezszwową, wysoce elastyczną i trwałą hydroizolację. Ponadto jest doskonałym rozwiązaniem tam, gdzie na uszczelnioną powierzchnię działają różne czynniki zewnętrzne, m.in. woda, mróz, wilgoć, długotrwała ekspozycja na działanie promieni słonecznych. Oferta zawiera również analogiczne produkty firmy SIKA. więcej »
Dodano: 2020-10-30
WEBER, SIKA

Tynki renowacyjne

 Tynki renowacyjne

W ofercie posiadamy systemy tynków renowacyjnych takich marek jak: WEBER, REMMERS, STAUBER. Tynki renowacyjne stosowane są przede wszystkim na wewnętrznej stronie zawilgoconych i zasolonych ścian piwnic. Zastosowanie znajdują również na zewnętrznych częściach budynków poddanym renowacjom. Tynk renowacyjny nie jest tynkiem szczelnym (zaporowym), jego parametry pozwalają na wysychanie muru (usuwanie wilgoci z muru do otoczenia), natomiast krystalizacja szkodliwych soli następuje w porach tynku. Wyschnięcie przegrody jest możliwe przy zastosowaniu systemu całkowicie odcinającego dostęp wilgoci, np. poprzez wykonanie przepony poziomej oraz zewnętrznej hydroizolacji pionowej. Przed zastosowaniem tynków renowacyjnych konieczne jest oznaczenie stopnia zasolenia muru. Od tego zależy układ i grubość warstw systemu. więcej »
Dodano: 2020-10-30
WEBER, REMMERS, STAUBER

MB 2K elastyczna polimerowa powłoka grubowarstwowa

 MB 2K elastyczna polimerowa powłoka grubowarstwowa

Do szybkiego uszczelniania elementów budowli, zbiorników i piwnic od wewnątrz i od zewnątrzDo wykonywania izolacji przeciwwodnej w nowym budownictwieJako przepona pozioma w ścianach i pod nimiDo izolacji wewnętrznej istniejących budowli zgodnie z instrukcją WTA 4-6Wbudowywanie na głębokości > 3 mBudownictwo kombinowane (połączenie z konstrukcjami wodoszczelnymi)Uszczelnianie cokołówUszczelnienia zespoloneJako warstwa sczepna na starych powłokach bitumicznychDo naprawy uszczelnień dachów płaskich nad pomieszczeniami niezamieszkiwanymiKlejenie płyt izolacji termicznej więcej »
Dodano: 2020-10-21
RemmersCena: 469.75 zł

Pojemność opakowania:25
00:kg
int

weber.floor 4150 samopoziomujący podkład podłogowy

 weber.floor 4150 samopoziomujący podkład podłogowy

Do szybkiego wykonywania związanych z podłożem, bardzo gładkich i wypoziomowanych podkładów pod cienkie i grube wykładziny dywanowe, PVC, korkowe, linoleum, płytki ceramiczne, kamienne, parkiet (zalecane kleje elastyczne), panele itp.weber.floor 4150 przy aplikacji maszynowej pozwala na bardzo szybkie wykonanie dokładnie wypoziomowanego podkładu na dużych powierzchniach (wydajność ok. 400 m2 na godzinę).Do stosowania wewnątrz budynków w mieszkaniach, hotelach, biurach, szpitalach, szkołach, sklepach, kinach itp. obiektach użyteczności publicznej, na podłożach betonowych i jastrychach cementowych. Podkładu weber.floor 4150 nie zaleca się eksploatować bez wyżej wymienionych warstw nawierzchniowych. więcej »
Dodano: 2020-10-21
WeberCena: 53 zł

Pojemność opakowania:25
00:kg
int

Sikaflex PRO-3 concret grey poliuretanowy materiał uszczelniający

 Sikaflex PRO-3 concret grey poliuretanowy materiał uszczelniający

Sikaflex® PRO‐3 jest uniwersalnym materiałem uszczelniającym używanym do: Dylatacji i nacięć w posadzkachSzczelin wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń obciążonych ruchem pieszym i kołowym (parkingi)Uszczelnień połączeń elementów betonowychMagazynów i hal produkcyjnychPosadzek przemysłowych w przemyśle spożywczymPłytek ceramicznych w budynkach użyteczności publicznejOczyszczalni ściekówKonstrukcji tunelowych i mostowych więcej »
Dodano: 2020-10-21
SIKACena: 55.23 zł

weber.floor 4310 samopoziomujący podkład podłogowy wzmocniony włóknami

 weber.floor 4310 samopoziomujący podkład podłogowy wzmocniony włóknami

Do wykonywania gładkich i wypoziomowanych podkładów podłogowych pod wykładziny dywanowe, PVC, korkowe, linoleum, panele podłogowe, parkiet, mozaikę, płytki ceramiczne i kamienne: -na izolacjach akustycznych np. z maty akustycznej, wełny mineralnej, styropianu itp. (wymagana ściśliwość izolacji poniżej 3 mm) - grubość układania 20-50 mm, -na warstwie rozdzielającej z folii, papy itp. - grubość układania 20-50 mm, -na płytkach ceramicznych, kamiennych, PVC, lastriko, podkładach anhydrytowych - grubość układania 4-50 mm, do zatapiania elementów grzejnych w systemach z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym lub wodnym - grubość układania 25-50 mm (w tym, co najmniej 10 mm nad przewodami grzewczymi), -na deskach, płytach OSB itp. - grubość układania 10-50 mm, podkłady związane z podłożem betonowym, jastrychami cementowymi - grubość układania 2-50 mm. Jako podkład pod posadzki żywiczne - układanie żywic po min. 7 dniach przy grubości podkładu 10 mmJako podkład pod dekoracyjne posadzki cementowe i polimeroweDo stosowania wewnątrz nowych lub remontowanych budynków mieszkalnych oraz w biurach, szpitalach, szkołach, sklepach, kinach itp. obiektach użyteczności publicznej. Podkładu z weber.floor 4310 nie zaleca się eksploatować bez wyżej wymienionych warstw nawierzchniowych. więcej »
Dodano: 2020-10-21
WeberCena: 69.5 zł

Pojemność opakowania:25
00:kg
int

weber.floor HB Plus 6.0 gr posypka utwardzająca do posadzek betonowych

 weber.floor HB Plus 6.0 gr posypka utwardzająca do posadzek betonowych

weber.floor HB PLUS 6.0 jest przeznaczony do wykonywania zacieranych, odpornych na ścieranie, monolitycznych posadzek betonowych metodą „suche na mokre”. Wyrób przeznaczony do stosowania w magazynach, fabrykach, zakładach przemysłowych, warsztatach, centrach handlowych oraz na innych powierzchniach narażonych na średnie obciążenia mechaniczne. weber.floor HB PLUS 6.0 nie stosować w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie agresywnych substancji powodujących korozję spoiwa cementowego. więcej »
Dodano: 2020-10-21
WeberCena: 40 zł

Pojemność opakowania:25
00:kg
int

weber.rep 751 polimerowo-cementowa warstwa sczepna

 weber.rep 751 polimerowo-cementowa warstwa sczepna

weber.rep 751 służy do związania betonu ze świeżą zaprawą naprawczą, a szczególnie, jako warstwa sczepna na starym betonie dla zapraw naprawczych PCC: weber.rep 754 , weber.rep 752 i weber.rep 753 oraz weber.rep 756. Z powodu znakomitych właściwości sczepnych weber.rep 751 stosuje się szczególnie przy naprawie wysoce obciążalnych betonowych podłoży w budownictwie inżynieryjnym i w posadzkach przemysłowych oraz do wykonywania zespolonych jastrychów. weber.rep 751 gwarantując niezawodne powiązanie zapraw naprawczych z podłożem, zarówno w obszarach wewnętrznych jak i zewnętrznych, znajduje zastosowanie, jako warstwa sczepna przy wykonywaniu napraw konstrukcyjnych, np.: nakładaniu warstw wyrównawczych na mostach i budowlach inżynieryjnych, uzupełnianiu ubytków konstrukcji betonowych, nakładanie warstw konstrukcyjnych na posadzkach. więcej »
Dodano: 2020-10-21
WeberCena: 102.5 zł

Pojemność opakowania:25
00:kg
int

SikaRepair-20F zaprawa naprawcza i wyrównawcza

 SikaRepair-20F zaprawa naprawcza i wyrównawcza

Sika® Repair-20 F przeznaczona jest do napraw konstrukcyjnych i niekonstrukcyjnych metodą ręczną betonów narażonych na zwiększoną agresję środowiska, np.: w budownictwie ogólnym, budownictwie hydrotechnicznym: zapory, tamy, zbiorniki kanały, oczyszczalnie ścieków, w górnictwie: szyby, chodniki, wyrobiska podziemne, itp. więcej »
Dodano: 2020-10-21
SIKACena: 63.98 zł

Pojemność opakowania:25
00:kg
int

Stauber PCC OF zaprawa do szpachlowania powierzchni betonowych

 Stauber PCC OF zaprawa do szpachlowania powierzchni betonowych

STAUBER PCC OF stosowany jest do wyrównywania powierzchni konstrukcji betonowych, żelbetowych, betonu licowego do 5 mm grubości w jednym procesie roboczym, szczególnie jako zaprawa wygładzająca powierzchnie wcześniej naprawiane przy zastosowaniu systemu naprawczego STAUBER PCC. Zaprawę STAUBER PCC OF można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, po wyschnięciu jest odporna na mróz i warunki atmosferyczne. więcej »
Dodano: 2020-10-21
StauberCena: 44 zł

Pojemność opakowania:25
00:kg
int

Kiesol C Bezrozpuszczalnikowy krem na bazie silanów

 Kiesol C Bezrozpuszczalnikowy krem na bazie silanów

Do porowatych, mineralnych materiałów budowlanych, takich jak cegła, piaskowiec i cegła wapienno-piaskowaNiskociśnieniowe uszczelnianie istniejącego muru w przekroju poprzecznym, do stopnia zawilgocenia 95% więcej »
Dodano: 2020-09-30
RemmersCena: 1925.13 zł

Pojemność opakowania:12
50:kg
int

Stauber Flex D2 elastyczna, dwuskładnikowa mikrozaprawa uszczelniająch

 Stauber Flex D2 elastyczna, dwuskładnikowa mikrozaprawa uszczelniająch

STAUBER FLEX D2 stosowany jest do wykonywania przeciwwilgociowych i przeciwwodnych hydroizolacji (także przy naporze odrywającym – po sprawdzeniu skuteczności rozwiązania ) poziomych i pionowych elastycznych warstw uszczelniających i mostkujących stabilne rysy o rozwartości do 0,75 mm, w strefie podziemnej i nadziemnej -stóp, ław, płyt, ścian cokołowych i Innych konstrukcji fundamentowych pomieszczeń mokrych i wilgotnych w budynkach przemysłowych, gospodarczych i mieszkaniach, także z ogrzewaniem podłogowym -w systemach posadzkowych i okładzinowych pod ceramiką na kleju klasy C2 wg EN-12004 np. na tarasach, loggiach i balkonach -systemach okładzinowych i ochronnych basenów oraz zbiorników na wodę i inne ciecze (po sprawdzeniu przydatności). więcej »
Dodano: 2020-09-30
StauberCena: 350.5 zł

Pojemność opakowania:25
00:kg
int

weber.tec Superflex 10 elastyczna grubowarstwowa masa uszczelniająca

 weber.tec Superflex 10 elastyczna grubowarstwowa masa uszczelniająca

Do uszczelnień zewnętrznych budynków, budowli i ich części stykających się z gruntem: -ścian fundamentowych, -płyt fundamentowych, -ścian piwnic, -stropów garaży podziemnych. Do uszczelnień międzywarstwowych (pod jastrychem): -w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych, -na balkonach, -na tarasach. Do punktowego lub całopowierzchniowego przyklejania płyt ochronno-termoizolacyjnych ze styropianu (EPS), styroduru (XPS), wełny mineralnej jak również płyt stanowiących drenaż (w przypadku obciążenia wodą płyty stanowiące drenaż kleić całopowierzchniowo). więcej »
Dodano: 2020-09-30
Weber DeitermannCena: 345 zł

Pojemność opakowania:30
00:kg
int

Lakiery do drewna

 Lakiery do drewna

W ofercie posiadamy lakiery i lazury do drewna. U nas znajdą Państwo: Zabezpieczenie drewna CapaWood: preparaty gruntujące, lakierobejce, lazura, olej. Lakiery rozpuszczalnikowe - CapalacLakiery wodne - CapacrylLakiery i farby do drewna rozpuszczalnikowe - Capadur więcej »
Dodano: 2020-02-11
Caparol

Środki gruntujące

 Środki gruntujące

W ofercie posiadamy środki gruntujące. U nas znajdą Państwo: Kryjące podkłady wodorozcieńczalne,Transparaentne grunty rozpuszczalnikowe - na zewnątrz,Kryjące podkłady wodnorozpuszczalne - na zewnątrz,Środek biobójczy - na zewnątrz,Transparentne grunty wodnorozcieńczalne - do wnętrz,Transparentne grunty rozpuszczalnikowe - do wnętrz,Kryjące podkłady wodnorozcieńczalne - do wnętrz,Kryjące podkłady izolujące - do wnętrz. więcej »
Dodano: 2020-02-11
Caparol

Farby do wnętrz

 Farby do wnętrz

W ofercie posiadamy farby do wnętrz Caparol. Polecamy m.in.: Odporność na szorowanie na mokro klasa I (matowe),Odporność na szorowanie na mokro klasa II (matowe),Odporność na szorowanie na mokro klasa III (matowe),Farby do wnętrz lateksowe,Farby do wnętrz mineralne,Farby do wnętrz izolujące,Farby do wnętrz specjalne,Farby do wnętrz obiektowe. Farby Caparol spełniają oczekiwania w zakresie aplikacji, trwałości czy siły krycia. więcej »
Dodano: 2020-02-10
Caparol

Lakiery do drewna

 Lakiery do drewna

Oferta lakierów do drewna dostępnych w naszej ofercie obejmuje między innymi lakiery marki Jordan Lacke i Plantag. To produkty przeznaczone dla przemysłu stolarskiego i meblarskiego oraz dla mebli wewnętrznych do przemysłu stoczniowego. Wybierając produkty marki Jordan Lacke i Plantag możecie być pewni, że wybieracie produkty, które spełnią wszystkie stawiane im wymogi w najlepszy możliwy sposób. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. więcej »
Dodano: 2019-09-20
Jordan Lacke

Chemia budowlana

W trakcie procesu budowy oraz podczas trwania prac wykończeniowych i remontu korzystamy z najróżniejszych urządzeń i materiałów budowlanych. Bardzo często sięgamy między innymi po środki zaliczane do chemii budowlanej. Należą do nich chociażby cement czy gipsy. Korzystamy z niej także podczas gładzenia i ozdobnego tynkowania ścian. Pod pojęciem chemii budowlanej rozumiemy też tak popularne w pracach wykończeniowych i remontach farby czy fugi.