Materiały budowlane i wykończeniowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Chemia budowlana

Chemia budowlana

Wapno hydratyzowane extra białe

 Wapno hydratyzowane extra białe

Wapno hydratyzowane stosowane jako dodatek uplastyczniający do zapraw tynkarskich oraz murarskich. Dzięki swoim właściwościom zwiększa ono odporność na zagrzybianie, dlatego też jest szczególnie polecane do pomieszczeń o podwyższonych wymaganiach sanitarnych. więcej »
Dodano: 2012-12-04
Alpol

Pojemność opakowania:25
00:kg
int
Rodzaj opakowania:worek

Modyfikowany granulat styropianowy POLYTECH

 Modyfikowany granulat styropianowy POLYTECH

Modyfikowany regranulat styropianowy przeznaczony do produkcji styrobetonu Polytech 20/80. Objętość: 200l Zastosowanie Polytech 20/80: podkłady podłogowe o grubości min. 4 cm warstwy wyrównawcze izolacja termiczna stropów, dachów, tarasów, ścian Szczególnie polecany do: wykonywania podkładów podłogowych na nierównym podłożu kształtowania spadków na stropodachach termoizolacji istniejących stropów, sklepienia łukowego, stropów drewnianych Zaprawę można wykonać za pomocą betoniarki wolnospadowej, mieszarki samochodowej, mieszarki Kompatto lub mieszarki z serii MP1. reakcja na ogień: A 2, s 1, d 0Ciężar objętościowy świeżej zaprawy, g/cm3 0,4 ± 5%wartość deklarowana współczynnika przewodzeniaciepła λd , W/(mK), w temperaturze +10ºC ≤ 0,07wytrzymałość na ściskanie, MPa ≥ 0,40 więcej »
Dodano: 2012-08-03
Polytech

Skład:Modyfikowany granulat styropianowy
Rodzaj opakowania:Worek 200l.

Wapno hydratyzowane (suchogaszone) Bielik wapno budowlane / EN 459-1 CL 90-S

Wapno suchogaszone, którego głównym składnikiem jest wodorotlenek wapniowy Ca(OH)2, znajduje zastosowanie w budownictwie, jako dodatek do zapraw murarskich i tynkarskich, a także w produkcji chemii budowlanej (m.in. do gotowych mieszanek murarskich i tynkarskich) więcej »
Dodano: 2012-07-21
Trzuskawica S.A.Cena: 13 zł

Pojemność opakowania:25
00:kg
int
Skład:wodorotlenek wapniowy Ca(OH)2
Konsystencja:sypka
Rodzaj opakowania:worek

Chemia budowlana

W trakcie procesu budowy oraz podczas trwania prac wykończeniowych i remontu korzystamy z najróżniejszych urządzeń i materiałów budowlanych. Bardzo często sięgamy między innymi po środki zaliczane do chemii budowlanej. Należą do nich chociażby cement czy gipsy. Korzystamy z niej także podczas gładzenia i ozdobnego tynkowania ścian. Pod pojęciem chemii budowlanej rozumiemy też tak popularne w pracach wykończeniowych i remontach farby czy fugi.