Materiały budowlane i wykończeniowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Chemia budowlana

Chemia budowlana

Klej poliuretanowy Bona R777

 Klej poliuretanowy Bona R777

PRODUKT: Klej dwukomponentowy poliuretanowy RODZAJ: R777 OPAKOWANIE: 14Kg 777 jest dwukomponentowym, poliuretanowym klejem do parkietu i laminatów. Nie zawiera rozpuszczalników chemicznych, organicznych ani wody. Posiada bardzo dobrą przyczepność do wszystkiego rodzaju podkładów i materiałów drewnianych. Przeznaczony jest do przyklejania klepek z każdego rodzaju drewna egzotycznego oraz klepek o dużych wymiarach. Zalety: - Nie zawiera rozpuszczalników chemicznych, organicznych ani wody; - Posiada bardzo dobrą przyczepność do wszelkich rodzajów podkładów i materiałów drewnianych. - Dogodny czas schnięcia powierzchniowego około 110 min. - Nadaje się do przyklejania na podkłady z ogrzewaniem podłogowym więcej »
Dodano: 2015-02-17
BonaCena: 297.8 zł

Opakowanie:Wiadro
Pojemność opakowania:14
00:kg
Wydajność z 1kg:1 m²

Klej Hybrydowy DBX Elastik

 Klej Hybrydowy DBX Elastik

PRODUKT: Klej DBX Elastik RODZAJ: Hybrydowy OPAKOWANIE: 17Kg Klej jednoskładnikowy, nie zawierający rozpuszczalnika do elastycznego klejenia mozaiki, parkietu klepkowego, parkietów gotowych, parkietu i desek litych, parkietów egzotycznych, bruku drewnianego oraz lamiantów. Właściwości: - nie zawiera rozpuszczalników i silikonu, - o neutralnym zapachu, - łatwy do rozprowadzania szpachlą, - elastycznie utwardzany, - nadaję się na ogrzewanie podłogowe. więcej »
Dodano: 2015-02-17
DąbexCena: 519.35 zł

Opakowanie:Wiadro
Pojemność opakowania:17
00:kg
Wydajność z 1kg:1 m²

ARDEX D111

 ARDEX D111

Gotowy biały klej dyspersyjny do płytek ARDEX D111 Biały dyspersyjny klej do płytek o wysokiej przyczepności początkowej i dużej wytrzymałości. Nadaje się na szczególnie trudne podłoża. Idealny do kładzenia na stare płytki. Łatwy w użyciu. Do klejenia wszelkiego rodzaju płytek szkliwionych, ceramicznych, gresu, mozaiki dużej i średniej. Po wysuszeniu odporny na wilgoć, nadaje się szczególnie do pomieszczeń mokrych tj. łazienki, kabiny prysznicowe, brodziki, kuchnie a nawet baseny. Podłoże powinno być suche, wolne od kurzu i wilgoci, zanieczyszczeń lub innych środków antyadhezyjnych. Przed klejeniem płytek na stare płytki, najpierw stare płytki pokryć cienką warstwą kleju ADREX D111. Po wyschnięciu można przystąpić do klejenia nowych płytek. Na tynki gipsowe, gipsowo-kartonowe płytki można kłaść bez żadnego podkładu. Tynki gipsowe powinny mieć grubość co najmniej 10mm i nie filcowane i wygładzane. Podłoże betonowe powinno być wykonane co najmniej 1 miesiąc przed kładzeniem płytek. więcej »
Dodano: 2014-12-05
ArdexCena: 45 zł

Opakowanie:wiadro
Pojemność opakowania:14
00:kg
Temperatura stosowania:5
00:°C
Sposób nanoszenia:paca

Ultrabond P-992 1K , P-902 2K , Adesilex PA

 Ultrabond P-992 1K , P-902 2K , Adesilex PA

P-992 1K Bezrozpuszczalnikowy, elastyczny gotowy do użycia, jednoskładnikowy klej poliuretanowy, o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC), do wszystkich typów parkietu i laminatów. P-902 2K Dwuskładnikowy, epoksy-poliuretanowy, odporny na ścinanie klej do montażu parkietu wszystkich rodzajów i formatów . Adesilex PA Adesilex PA stosowany do mocowania parkietu lamelowego, mozaiki, płyt parkietowych oraz wszelkiego rodzaju drewnanych listewek, parkietu prefabrykowanego w formie małych płytek. na jastrychach anhydrytowych, asfalcie, jastrychach cementowych, podłożach drewnianych, płytach wiórowych, płytach laminowanych, podłogach ogrzewanych oraz na jastrychach Mapecem. więcej »
Dodano: 2013-04-22
Mapei

Opakowanie:Wiadro
Pojemność opakowania:10
15:kg

Chemia budowlana

W trakcie procesu budowy oraz podczas trwania prac wykończeniowych i remontu korzystamy z najróżniejszych urządzeń i materiałów budowlanych. Bardzo często sięgamy między innymi po środki zaliczane do chemii budowlanej. Należą do nich chociażby cement czy gipsy. Korzystamy z niej także podczas gładzenia i ozdobnego tynkowania ścian. Pod pojęciem chemii budowlanej rozumiemy też tak popularne w pracach wykończeniowych i remontach farby czy fugi.