Materiały budowlane i wykończeniowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Chemia budowlana

Chemia budowlana

ARDEX D111

 ARDEX D111

Gotowy biały klej dyspersyjny do płytek ARDEX D111 Biały dyspersyjny klej do płytek o wysokiej przyczepności początkowej i dużej wytrzymałości. Nadaje się na szczególnie trudne podłoża. Idealny do kładzenia na stare płytki. Łatwy w użyciu. Do klejenia wszelkiego rodzaju płytek szkliwionych, ceramicznych, gresu, mozaiki dużej i średniej. Po wysuszeniu odporny na wilgoć, nadaje się szczególnie do pomieszczeń mokrych tj. łazienki, kabiny prysznicowe, brodziki, kuchnie a nawet baseny. Podłoże powinno być suche, wolne od kurzu i wilgoci, zanieczyszczeń lub innych środków antyadhezyjnych. Przed klejeniem płytek na stare płytki, najpierw stare płytki pokryć cienką warstwą kleju ADREX D111. Po wyschnięciu można przystąpić do klejenia nowych płytek. Na tynki gipsowe, gipsowo-kartonowe płytki można kłaść bez żadnego podkładu. Tynki gipsowe powinny mieć grubość co najmniej 10mm i nie filcowane i wygładzane. Podłoże betonowe powinno być wykonane co najmniej 1 miesiąc przed kładzeniem płytek. więcej »
Dodano: 2014-12-05
ArdexCena: 45 zł

Opakowanie:wiadro
Pojemność opakowania:14
00:kg
Temperatura stosowania:5
00:°C
Sposób nanoszenia:paca

Mapei Glazurnik

 Mapei Glazurnik

Mapei Glazurnik to cementowa zaprawa klejąca do płytek ceramicznych, mrozo- i wodoodporna. Zastosowanie Klej jest przeznaczony do klejenia płytek ceramicznych na zewnątrz i wewnątrz budynku, na posadzkach, ścianach i sufitach — pod warunkiem, że podłoże jest stabilne, nośne i chłonne. Obszar działalności firmy obejmuje : Bydgoszcz , Łochowo , Nakło nad Notecią , Koronowo , Żnin , Szubin , Kcynia Toruń więcej »
Dodano: 2013-04-19
MapeiCena: 16.9 zł

Pojemność opakowania:25
00:kg
Czas schnięcia:1 h
Sposób nanoszenia:paca

Mapei Keraflex extra s1

 Mapei Keraflex extra s1

Mapei Keraflex E S1 jest cementową zaprawą klejącą ,nosi oznaczenie klasy i typu: C2TE S1, czyli: - Jest odkształcalną (S1), cienkowarstwową, cementową zaprawą klejącą o wysokich parametrach (C2) do montażu wielkoformatowych płytek ceramicznych, gresowych i kamiennych. - Umożliwia klejenie od góry bez efektu osuwania się płytek (T jak tiksotropowy), również tych dużych i ciężkich. - Cechuje go wydłużony czas schnięcia otwartego (E). Obszar działalności firmy obejmuje : Bydgoszcz , Łochowo , Szubin , Żnin , Kcynia , Nakło nad Notecią , Koronowo więcej »
Dodano: 2013-04-19
MapeiCena: 50 zł

Opakowanie:worek foliowy
Pojemność opakowania:25
00:kg
Czas schnięcia:1 h
Sposób nanoszenia:paca

Klej elestyczny Atlas Plus

 Klej elestyczny Atlas Plus

Klej Atlas Plus-Zalecany do okładzin narażonych na wyjątkowo trudne warunki użytkowania, wewnątrz i na zewnątrz budynków: na płyty OSB i g-k, stare płytki, na tarasy, balkony i elewacje, na ogrzewanie podłogowe i ścienne. Służy do przyklejania płytek małego, średniego i dużego formatu, o średniej nasiąkliwości, ceramicznych (glazura, terakota, klinkier, gres, mozaika), cementowych, kamiennych itp. więcej »
Dodano: 2012-08-24
ATLASCena: 50.9 zł

Opakowanie:worek
Pojemność opakowania:25
00:kg
Czas schnięcia:24 h
Sposób nanoszenia:paca

Chemia budowlana

W trakcie procesu budowy oraz podczas trwania prac wykończeniowych i remontu korzystamy z najróżniejszych urządzeń i materiałów budowlanych. Bardzo często sięgamy między innymi po środki zaliczane do chemii budowlanej. Należą do nich chociażby cement czy gipsy. Korzystamy z niej także podczas gładzenia i ozdobnego tynkowania ścian. Pod pojęciem chemii budowlanej rozumiemy też tak popularne w pracach wykończeniowych i remontach farby czy fugi.