Materiały budowlane i wykończeniowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Chemia budowlana

Chemia budowlana

Gładź Szpachlowa Extra GS-2, Franspol

 Gładź Szpachlowa Extra GS-2, Franspol

Gładź Szpachlowa Extra GS-2 jest stosowana jako ostateczna warstwa tynku wewnętrznego, gdyż pozwala doprowadzić ściany i sufity do idealnej gładkości przed malowaniem. Jest również doskonałym materiałem remontowym służącym do wypełniania rys, ubytków i bruzd na tynkach. Zmniejsza zużycie farby ze względu na swój biały kolor. GS-2 można nakładać ręcznie lub maszynowo. Optymalny czas wiązania - 2 godziny. Więcej informacji na http://www.franspol.com.pl/produkt/12/gladz-szpachlowa-extra-gs-2 więcej »
Dodano: 2015-12-05
FRANSPOL Sp. z o.o.Cena: 31.1 zł

Stopień twardości przy szlifowaniu:średnio twarda
Grubość jednej warstwy:3
00:mm
Proporcje mieszania:8 litrów wody na 20 kg
Czas wiązania:2 h
Przyczepność do podłoża:MPa
Wytrzymałość na zginanie:1
00:MPa
Wytrzymałość na ściskanie:2
00:MPa
Izolacja od dźwięków:NPD
Izolacja cieplna:NPD
Reakcja na ogień:A1
Temperatura podłoża i otoczenia:5
00:°C
Pojemność opakowania:20
00:kg

Cienkowarstwowa Izolacja Termoaktywna

 Cienkowarstwowa Izolacja Termoaktywna

AERO-THERM jest to termoaktywna izolacja w postaci masy szpachlowej (gęstej farby) koloru białego, którą stosuje się od wewnątrz pomieszczeń. Aplikuje się jedynie warstwę o grubości 0,8 - 1 mm. Rozcieńcza się wodą. Warstwa jest paroprzepuszczalna. Przeznaczona jest do izolacji ścian, stropów, podłóg, ogrzewania podłogowego oraz innych powierzchni wewnętrznych. Tworzy skuteczną, wewnętrzną barierę termiczną dla ciepła, eliminuje powstawanie mostków termicznych, zapobiega kondensacji wilgoci na wewnętrznej stronie ściany. Utworzona powłoka zapobiega przenikaniu zimna ze ścian, co daje oszczędności przy ogrzewaniu. Materiał nie może być stosowany na ściany które są narażone na ciągłe działanie wilgoci. Cena dotyczy 3 litrowego opakowania wystarczającego do pokrycia 3 metrów kwadratowych powierzchni. więcej »
Dodano: 2012-08-22
Spaniel Group a.s.Cena: 217.5 zł

Grubość jednej warstwy:1
00:mm
Proporcje mieszania:gotowa do nakładania
Czas wiązania:12 h
Przyczepność do podłoża:MPa
Reakcja na ogień:A2-s1
d0
Pojemność opakowania:3
00:kg

Bostik Finspackel F z dolomitem gotowa masa szpachlowa z włóknem celulozowym

 Bostik Finspackel F z dolomitem gotowa masa szpachlowa z włóknem celulozowym

Składnik wiążący: pochodne celulozy; Dodatki: biały dolomit; Przyczepność: > 5kp/cm2 Postać: pasta; Grubość ziaren: od 0–0,07mm; Wydajność: 2m²/1l; pH: 8-9; Gęstość: 0,8-1 g/cm3; Rozpuszcz. w wodzie: tak; Lepkość: nie dot.; Początek czasu wiązania: od 60min. do 180min.; Przyczepność do podłoża: nie mniej niż 0,25 MPa; Pozostałość na sicie 0,315 mm: 0,0%; Pozostałość na sicie 0,200 mm: więcej »
Dodano: 2011-10-14
Bostik Sweden AB

Grubość jednej warstwy:3
00:mm
Czas wiązania:1 h
Przyczepność do podłoża:MPa
Reakcja na ogień:Euroklasa A2-s1
d0 = Niepalna
Pojemność opakowania:18
00:kg

Chemia budowlana

W trakcie procesu budowy oraz podczas trwania prac wykończeniowych i remontu korzystamy z najróżniejszych urządzeń i materiałów budowlanych. Bardzo często sięgamy między innymi po środki zaliczane do chemii budowlanej. Należą do nich chociażby cement czy gipsy. Korzystamy z niej także podczas gładzenia i ozdobnego tynkowania ścian. Pod pojęciem chemii budowlanej rozumiemy też tak popularne w pracach wykończeniowych i remontach farby czy fugi.