Materiały budowlane i wykończeniowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Chemia budowlana

Chemia budowlana

Techniczny Piasek Kwarcowy

 Techniczny Piasek Kwarcowy

Oferujemy Państwu suszony piasek kwarcowy o różnych wielkościach ziaren. Piasek jest suszony pod wpływem wysokiej temperatury. Produkujemy także kruszywo barwione, posiadamy szeroką gamę standardowych kolorów i granulacji. Ponadto nasza oferta zawiera profesjonalne zaprawy, wypełniacze, miksy. wygodne pakowania i sprawne dostawy. Merkury Sp. z o.o. więcej »
Dodano: 2018-05-09
Merkury Sp. z o.o.Cena: 9 zł

Pojemność opakowania:25 kg

Piasek Kwarcowy

 Piasek Kwarcowy

Jesteśmy producentami piasku kwarcowego naturalnego, barwionego oraz specjalnych wypełniaczy mineralnych. W ofercie posiadamy szeroką gamę kolorów i granulacji piasków. Cena zależna od jakości i ilości towaru. Na życzenie klienta realizujemy specjalne zamówienia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą : http://hm-ppw.pl/ więcej »
Dodano: 2018-03-05
Merkury Sp. z o.o.Cena: 9 zł

Pojemność opakowania:25 kg

WAPNO TRZUSKAWICA BIELIK

 WAPNO TRZUSKAWICA BIELIK

WAPNO BIELIK STOSUJE SIĘ NA BUDOWIE DO: Zapraw murarskich – zaletą zapraw z dodatkiem wapna jest dobra plastyczność, łatwa urabialność, dobra przyczepność oraz porowatość zapewniająca dobrą paroprzepuszczalność wykonanych tynków. Wraz z rozwojem chemii budowlanej , na rynku zaczęły pojawiać się nowe produkty „zastępujące” wapno popularnie zwane „plastyfikatorami”. Jednak produkty te nie mogą w pełni zastąpić wapna w zaprawach ponieważ jak dowodzą badania pogarszają one często właściwości chemiczne i fizyczne mieszanki. Usunięcie wapna z zapraw stosowanych jako tynki wewnętrzne powoduje pogorszenie mikroklimatu i utrudnioną regulację wilgoci w pomieszczeniach co może z kolei doprowadzić do wykraplania się wody na powierzchni tynków i powstania zagrzybień ścian między innymi przez utratę właściwości higienizacji zapraw wykonanych bez dodatku wapna. W przypadku tynków wewnętrznych, próby zastąpienia wapna kończą się pogorszeniem plastyczności, przyczepności i urabialności. Jak do tej pory nikomu nie udało się wynaleźć produktu lub technologii , który kompleksowo nadawałyby zaprawie istotne dla niej właściwości tak jak to czyni wapno – materiał sprawdzony i stosowany w budownictwie od kilku tysięcy lat. więcej »
Dodano: 2017-10-31
Trzuskawica

Pojemność opakowania:25 kg

AKEMI Akepox 5010

 AKEMI Akepox 5010

Przeznaczony do klejenia i wypełniania kamienia na płaszczyznach pionowych. Przeznaczony do prac restauracyjnych, idealny do jasnych i białych - krystalicznych kamieni naturalnych. Dobra przyczepność do wilgotnego podłoża. Wysokie właściwości mechaniczne przy łączeniu kamienia z innymi materiałami jak: metal, aluminium, drewno, ceramika, szkło. Możliwość koloryzowania pastami AKEMI i mieszania z mączkami kamiennymi. więcej »
Dodano: 2016-11-10
AkemiCena: 410 zł

Pojemność opakowania:2
25:kg

ZK-U Zaprawa klejąca uelastyczniona 25kg

 ZK-U Zaprawa klejąca uelastyczniona 25kg

Zaprawa klejąca uelastyczniona Termo Organika ZK-U służy: - do przyklejania glazury, terakoty, gresu, itp. - do przyklejania płytek o dużych rozmiarach - na podłoża trudne i odkształcalne - na powierzchnie poziome i pionowe - brak spływu z powierzchni pionowych - bardzo dobra przyczepność do podłoża i płytek - bardzo dobre właściwości robocze - mrozoodporny i wodoodporny - do wnętrz i na zewnątrz. Towar sprzedawany na opakowania. więcej »
Dodano: 2014-04-24
TERMO ORGANIKACena: 43 zł

Pojemność opakowania:25 kg

Zaprawa Wyrównująca

 Zaprawa Wyrównująca

Opis Zalecana do niwelowania ubytków, zagłębień i innych nierówności podłoża o charakterze miejscowym. Umożliwia murowanie cienką warstwą. Służy do naprawiania powierzchni tynków cementowych i cem-wap., betonu, gazobetonu, jastrychów cementowych itp. Główne właściwości ● szybkie wyrównywanie podłoży ● wysoka przyczepność ● przyklejanie płytek już po 8 h Główne parametry ● zużycie: 1,6 kg/1 m2/1 mm ● grubość warstwy: 2 – 15 mm więcej »
Dodano: 2014-03-17
ATLASCena: 25 zł

Pojemność opakowania:25 kg

C 2 szary

 C 2 szary

Zaprawa klejowa wzmocniona włóknami do przyklejania płyt styropianowych i tworzenia warstwy zbrojonej w systemie dociepleń KLEiB . Obszar działalności firmy obejmuje : Bydgoszcz , Łochowo , Nakło nad Notecią , Kcynia , Koronowo , Szubin , Żnin więcej »
Dodano: 2013-12-28
KleibCena: 19 zł

Pojemność opakowania:25 kg

Ardex 826

 Ardex 826

Normy, świadectwa kontrolne: Niepalny materiał budowlany klasa A1 według DIN 4102, część 4; spełnienie zawartych w DIN 1168 wymagań dotyczących gipsu, gipsu do spoin i gipsu szpachlowego. Proporcje mieszania: około 16 l wody : 25 kg proszku Ciężar właściwy: około 0,8 kg/l Gęstość świeżej zaprawy: około 1,5 kg/l Zużycie materiału: około 0,9 kg/m2/mm Czas pracy (20°C): około 1 godz. Prace malarskie i klejenie na szpachlówce: po wyschnięciu Wartość pH: około 8 Magazynowanie: w suchych pomieszczeniach w oryginalnie zapakowanym opakowaniu 12 miesięcy więcej »
Dodano: 2013-11-15
ArdexCena: 145 zł

Proporcje mieszania:około 16 l wody : 25 kg proszku
Pojemność opakowania:25
00:kg

RENO zaprawa .

 RENO zaprawa .

Dzięki swoim unikalnym właściwościom hydroizolacyjne zaprawy RENO, mają BARDZO SZEROKIE ZASTOSOWANIE ZARÓWNO W NOWOBUDOWANYCH JAK I FUNKCJONUJĄCYCH budynkach. Nasze produkty sprawdziły się na wielu kontynentach (Europa, Azja, Ameryka Północna), zarówno w obiektach budownictwa powszechnego, jak też w warunkach ekstremalnych, jakimi sa obiekty elektrowni atomowej, składowiska odpadów niebezpiecznych, lotniska czy DROGI I MOSTY. Sprawdzają się także znakomicie przy pracach naprawczych skorodowanych betonów bez względu na rodzaj środowiska w jakim funkcjonują. Produkt może być z powodzeniem wykorzystywany m.in.: do usuwania wilgoci z obiektów, tzn: osuszania budynków, osuszania ścian, osuszania fundamentów, osuszania murów, hydroizolacji, izolacji fundamentów, izolacji pionowej, izolacji poziomej, iniekcji krystalicznej, do wykonania wszelkiego rodzaju izolacji przeciwwilgociowych. więcej »
Dodano: 2013-09-13
RENO

Wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach:45 MPa
Pojemność opakowania:25 kg

Tynk mozaikowy

 Tynk mozaikowy

Zalecany jako tynk dekoracyjny - pozwala na dużą swobodę przy projektowaniu i wykonywaniu pomieszczeń wystawowych, salonów samochodowych, biur, mieszkań, klatek schodowych, poczekalni, holów, przedpokojów, elewacji, cokołów, ogrodzeń itp. ● odporny na uszkodzenia ● paroprzepuszczalny ● odporny na zabrudzenia ● hydrofobowy ● odporny na zmywanie i ścieranie więcej »
Dodano: 2013-08-09
BEMCena: 169 zł

Pojemność opakowania:25 kg

Zaprawa klejowa uelastyczniona - 25 kg - 23,50 zł.

 Zaprawa klejowa uelastyczniona - 25 kg  -  23,50 zł.

Przeznaczona : - do glazury i terakoty. - do łazienek, kuchni i korytarzy. - do małych elementów elewacyjnych. - wyrównywania podłoży mineralnych. - murowania na cienką spoinę. więcej »
Dodano: 2013-05-28
ATLASCena: 23.5 zł

Pojemność opakowania:25 kg

Prefix klej do styropianu

 Prefix klej do styropianu

mineralny mrozoodporny wodoodporny wydajny i łatwy w użyciu cementowy bardzo dobra przyczepność do podłoża ekonomiczny w użyciu odporny na warunki atmosferyczne zastosowanie na zewnątrz i do wnętrz do klejenia styropianowych płyt izolacyjnych na cementowo-wapienne, cementowe oraz betonowe podłoża więcej »
Dodano: 2012-03-11
PrefixCena: 16.5 zł

Pojemność opakowania:25 kg

Zaprawa do klinkieru Ceresit Grafit CT 33

Zaprawa do murowania cegieł klinkierowych. Zapobiega powstawaniu wapiennych zacieków jak ma to miejsce w przypadku zaprawy tradycyjnej. więcej »
Dodano: 2012-03-01
HENKELCena: 19.75 zł

Pojemność opakowania:25 kg

Kruszywo marmurkowe Barwione kruszywo marmurkowe

 Kruszywo marmurkowe Barwione kruszywo marmurkowe

Kruszywo marmurkowe jest barwione na bazie żywicy poliuretanowej. Jest odporne na działanie czynników chemicznych, warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. Ze wzgledu na łamany kształt ziaren, posiada naturalne walory estetyczne. Stosowane do barwienia pigmenty są przyjazne dla środowiska i posiadają wysoką odporność na światło. więcej »
Dodano: 2012-02-22
NOFARCena: 1.4 zł

Pojemność opakowania:25
00:kg
int
Rodzaj opakowania:worki 25 kg

INDUCRET-KIS-2/5 zaprawa szpachlowa

INDUCRET-KIS-2/5 jest szpachlą naprawczą typu PCC stosowaną do ochrony powierzchni betonowych przed agresją chemiczną(zwłaszcza siarczanami).Materiał hydrauliczny na bazie cementu,łatwy w aplikacji,stosowany na powierzchniach poziomych,pionowych oraz na sufitach. więcej »
Dodano: 2011-04-07
Schomburg

Pojemność opakowania:25 kg

Chemia budowlana

W trakcie procesu budowy oraz podczas trwania prac wykończeniowych i remontu korzystamy z najróżniejszych urządzeń i materiałów budowlanych. Bardzo często sięgamy między innymi po środki zaliczane do chemii budowlanej. Należą do nich chociażby cement czy gipsy. Korzystamy z niej także podczas gładzenia i ozdobnego tynkowania ścian. Pod pojęciem chemii budowlanej rozumiemy też tak popularne w pracach wykończeniowych i remontach farby czy fugi.