Materiały budowlane i wykończeniowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Ogrzewanie

Ogrzewanie

Kocioł na pellet Biomass Uni Comfort 15 kW

 Kocioł na pellet Biomass Uni Comfort 15 kW

Zalety i funkcje: - system automatycznego zapłonu i wygaszania oraz dozowania paliwa - automatyczne czyszczenie palnika (retorta obrotowa) - obsługa centralnego ogrzewania w trybie pogodowym (1 obwód z siłownikiem w standardzie) - ciepła woda w trybie lato - współpraca ze sterownikiem ecoSTER200 - wyposażenie kotła - sterowanie pracą alternatywnego źródła ciepła lub wyprowadzenie sygnału alarmowego - możliwość palenia wrzutowo brykietem, drewnem lub węglem kamiennym - wysoka jakość produkcji podlegająca stałej kontroli - równoważny bilans ekologiczny - korzystny wpływ na środowisko naturalne poprzez brak dodatkowej emisji CO2 - wysoka efektywność spalanego paliwa - parametry spalania korzystniejsze niż przy - spalaniu oleju opałowego lub gazu oraz znacznie niższe koszty eksploatacji Wyposażenie standardowe: - kocioł - palnik - automatyka - podajnik - zbiornik - zestaw do czyszczenia - miarkomierz - sterowanie pogodowe - sterowanie co, cwu-lato - sterownik pokojowy - gratis więcej »
Dodano: 2015-05-15
Biomass energyCena: 8999 zł

Rodzaj:kotły na pellety z trocin
Znamionowa moc cieplna:15 kW
Paliwo podstawowe:pellet
Pojemność zasobnika:300 dm³
Pow. ogrzewanych pomieszczeń:210 m²

Kotły CO na pellet Domino - Plus

 Kotły CO na pellet Domino - Plus

ekonomiczny proces spalania do 40% mniejsze zużycie paliwa niż w tradycyjnych kotłach Bardzo wysoka sprawność energetyczna kotła - do 85% Uzupełnianie paliwa w zbiorniku co 2-6 dni Przystosowane do spalania miału węgla kamiennego lub groszku do 25 mm Posiadają certyfikat ekologiczny i zgodności Po rozpaleniu nie wymagają stałej obsługi, ogranicza się ona do okresowego zasypu paliwa, usunięcie popiołu z popielnika i czyszczenia kotła Przyjazny dla środowiska Piec wyposażony jest w dodatkowy ruszt stały rurowy, który jest chłodzony wodą więcej »
Dodano: 2014-06-11
Producent pleszewskich kotłow grzewczych

Rodzaj:kotły na pellety z trocin
Paliwo podstawowe:pellet

Pellet drzewny 6 mm

 Pellet drzewny 6 mm

Oferujemy do sprzedaży pellet polskiej produkcji. Jest to wysokoenergetyczny produkt z odpadów po tartacznych proporcji 60/40(drewno iglaste / drewno liściaste). Produkowany jest na nowoczesnej linii produkcyjnej uruchomionej w roku 2012. Parametry pelletu: - wilgotność całkowita 7,54% - zawartość popiołu 0,46% - ciepło spalania 19202 Kj/kg - wartość opałowa 18,12 GJ/t Pakowanie: Pellet drzewny o średnicy 6 mm pakowany jest w worki o wadze 15 kg i sprzedawany na paletach 1200 mm x 1000 mm w ilości 64 szt. worków. Waga łączna to 960 kg. Możliwy również zakup 32 szt. worków na palecie o wadze łącznej 480 kg lub zakup tzw. testowej parti towaru w postaci kilku worków. więcej »
Dodano: 2014-04-27
Pellet drzewny krajowyCena: 829 zł

Paliwo podstawowe:Pellet drzewny

SmartFire SF21

 SmartFire SF21

Modulowane spalanie pellet. Nowoczesny sterownik stale obserwujący temperatury zasilania, powrotu oraz kotła szybko reaguje na zmiany regulując moc kotła tak, aby była ona najbardziej zbliżona do zapotrzebowania. Zważywszy na dużą zmienność warunków w jakich pracuje kocioł jest to doskonałe rozwiązanie zwiększające sprawność oraz dające duże oszczędności. Samoczyszczący się palnik. Palnik systematycznie poddawany jest automatycznemu czyszczeniu co gwarantuje stale optymalne warunki spalania paliwa oraz zwalnia z tej czynności użytkownika. Kompleksowe sterowanie całą kotłownią. Nowoczesny i mocno zaawansowany regulator steruję pracą kotła oraz całej kotłowni w tym pompami, zaworami, siłownikami oraz bojlerem. Dzięki temu wszystkie urządzenia są ze sobą zintegrowane, a sterownik optymalnie dobiera parametry ich pracy. System czyszczenia wymiennika ciepła. Wykonane ze stali nierdzewnej sprężyny umieszczone w płomieniówkach poruszane za pomocą dźwigni czyszczą wymiennik zapewniając jego więcej »
Dodano: 2012-09-03
HKS LAZAR

Rodzaj:kotły na ekogroszek i pelety
Znamionowa moc cieplna:21 kW
Paliwo podstawowe:pellet
Pojemność zasobnika:150 dm³
Pojemność wodna kotła:64 dm³
Pow. ogrzewanych pomieszczeń:200 m²
Wymagany ciąg kominowy:5 Pa
Wymagany przekrój komina:110 mm
Zakres temperatury pracy:Tryb Pogodowy
Temperatura spalin:100 °C
Przyłącza:1
00:
Wysokość kotła z podajnikiem:1480 mm
Szerokość kotła z podajnikiem:960 mm
Głębokość kotła z podajnikiem:685 mm
Wymiary czopucha zewn. b x h:110
Dopuszczalne ciśnienie pracy:15 MPa
Zasilanie elektryczne:230 V

Compact Bio 10 KW Bardzo wsoka sprawność 91%

Compact Bio 10 KW Bardzo wsoka sprawność 91%

Opis Stworzono to urządzenie z myślą o wykorzystaniu ekologicznej biomasy, w postaci drewna i pelet. Cel jaki postawili to prosta obsługa, niskie zużycie paliwa, wysoka funkcjonalność i małe gabaryty- z myślą o bardzo małych kotłowniach. Urządzenie składa się z czterech połączonych ze sobą elementów : Korpusu kotła – wykonanego zgodnie z technologią 3xT Sprawdzonego rozwiązania - Palnika Platinum Bio – pozwalającego na automatyczne spalanie pelet i owies. Automatyki Platinum Bio– która ma za zadanie regulację pogodową jednego obiegu grzewczego + ciepłą wodą użytkową. W automatyce została zastosowana innowacyjna regulacja płomieniem i temperaturą fuzzy logic 2 generacji. Dużego zbiornika paliwa wykonanego z blachy ocynkowanej, aby dodatkowo zabezpieczyć zbiornik przed korozją podczas pracy w trudnych warunkach. więcej »
Dodano: 2011-10-30
Kostrzewa

Rodzaj:kotły na pellety z trocin
Znamionowa moc cieplna:10 kW
Zakres pracy:10 kW
Paliwo podstawowe:Pellet
Pojemność zasobnika:210 dm³
Pow. ogrzewanych pomieszczeń:200 m²
Wymagany ciąg kominowy:150 Pa
Wymagany przekrój komina:160 mm
Zakres temperatury pracy:50*C do 85* C
Przyłącza:1
50:
Wysokość kotła z podajnikiem:1370 mm
Szerokość kotła z podajnikiem:1022 mm
Głębokość kotła z podajnikiem:790 mm
Odległość czopucha od podstawy:925 mm
Wymiary czopucha zewn. b x h:159
Dopuszczalne ciśnienie pracy:2 MPa
Zasilanie elektryczne:230 V

Kostrzewa Pellets Fuzzy logic, kocioł na pellet

Kostrzewa Pellets Fuzzy logic, kocioł na pellet

Kostrzewa Pellets® Fuzzy Logic, jest nowoczesnym kotłem z bogatą, łatwa w obsłudze automatyką. Metodą regulacji palnika fuzzy logic oraz proces spalania regulowanym za pomocą modułu sondy lambda obniża koszty ogrzewania, ilośc spalanego paliwa ogranicza nawet o 40%. Sprawność kotła Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic to 91%. Za paliwo może posłużyć pellet, zboże, groszek węglowy, a w trybie ręcznym węgiel i drewno. Kocioł w cenie wyposażony jest w sondę lambda, zapalarkę, regulator pokojowy. Zasobnik z prawej lub lewej strony Posiadamy autoryzowaną dystrybucję, montaż, serwis. Prowadzimy sprzedaż pellet. Zapraszamy więcej »
Dodano: 2011-05-20
Kostrzewa

Rodzaj:kotły na pellety z trocin
Paliwo podstawowe:pellet
eko groszek
owies
Wymagany przekrój komina:160 mm
Wysokość kotła z podajnikiem:123 mm
Szerokość kotła z podajnikiem:128 mm
Głębokość kotła z podajnikiem:108 mm

piec na pellet, piec na bomasę, Kostrzewa Mini Bio

 piec na pellet, piec na bomasę, Kostrzewa Mini Bio

Nowoczesny, automatyczny kocioł, Kostrzewa MINI BIO, 10kW,do spalania pelet. Regulowana moc palnika 4-14kW, do ogrzania powierzchni 50-150m2. Sprawność 92% Jest wyposażony min. w zapalarkę, samoczyszczący palnik, zabezpieczenie przed cofnięciem płomienia, regulacja Fuzzy Logic. Jest optymalnym urządzeniem przeznaczonym do instalacji w budynkach mieszkalnych w których kotłownie zajmują bardzo mało miejsca lub ich w ogóle nie ma. Zasobnik paliwa jest umieszczony na górze kotła pojemność:230l. Jesteśmy autoryzowanymi dystrybutorami Kostrzewa, zapewniamy profesjonalną sprzedaż, montaż i własny serwis doświadczonego serwisanta II stopnia Zapraszamy do kontaktu tel. 71 31 17 558, www.calory.com.pl więcej »
Dodano: 2011-05-05
Kostrzewa

Rodzaj:kotły na pellety z trocin
Znamionowa moc cieplna:10 kW
Paliwo podstawowe:pellet
Pow. ogrzewanych pomieszczeń:150 m²
Masa kotła kpl z podajnikiem:204
00:kg
Wysokość kotła z podajnikiem:1650 mm
Szerokość kotła z podajnikiem:60 mm
Głębokość kotła z podajnikiem:60 mm

Ogrzewanie

Ogrzewanie nie tylko zapewnia nam komfort przebywania w ciepłym i przytulnym pomieszczeniu. Zadbanie o odpowiednie ogrzanie domu czy biura jest ważne także dla zapobiegania nadmiernemu zwilgoceniu pomieszczeń, dzięki czemu unikniemy powstawania chorobotwórczych grzybów. Obecnie najczęściej ociepla się budynki za pomocą styropianu i wełny mineralnej, które mają dodatkowe właściwości pochłaniania dźwięku. Poza tym, ocieplanie to doskonała inwestycja pozwalająca nam na duże oszczędności w opłatach za ogrzewanie.