Materiały budowlane i wykończeniowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne

Produkty od 1 do 20 z 146

Kolektor słoneczny KS2100F TLP ACR

 Kolektor słoneczny KS2100F TLP ACR

Kolektor słoneczny KS2100F TLP ACR zapewnia maksymalną sprawność pracy dzięki zastosowaniu specjalnej szyby wykonanej ze szkła antyrefleksyjnego. Absorber wykonany jest z wysokiej jakości materiałów - aluminium i miedzi (Al-Cu) w technologii spawania laserowego. Wysoka sprawność osiągana jest także dzięki zastosowaniu wysokoselektywnej powłoki absorbera (PVD) oraz pełnej izolacji cieplnej obudowy. Najnowsza generacja kolektorów typoszeregu KS2100F odpowiada aktualnym wymaganiom w zakresie wyższej efektywności energetycznej. Sprzyja temu m.in. całkowicie na nowo zaprojektowana obudowa z profili aluminiowych stanowiących obramowanie (ang. frame, w skrócie "F") szyby. Zwiększa ono udział powierzchni czynnej w powierzchni całkowitej kolektora. Pozwala to nawet na większe o 10-15% uzyski ciepła z powierzchni całkowitej w porównaniu do wcześniejszejszych rozwiązań. więcej »
Dodano: 2019-03-04
HewalexCena: 1440 zł

Kolektor słoneczny KS2100F TLP AC

 Kolektor słoneczny KS2100F TLP AC

Kolektory słoneczne KS2100F TLP AC należą do najnowszej generacji kolektorów słonecznych. Odpowiednio skonstruowane obramowanie z profili aluminiowych, które zwiększa powierzchnię czynną kolektora, pozwala na o 10-15% większe uzyski. Absorber wykonany jest z aluminium i miedzi (Al-Cu) w technologii spawania laserowego. Wysoka sprawność osiągana jest m.in. dzięki zastosowaniu wysokoselektywnej powłoki PVD, szyby o najwyższej klasie przepuszczalności promieniowania słonecznego U1 oraz pełnej izolacji cieplnej obudowy. Kolektory słoneczne KS2100F TLP AC przeznaczone są do pracy zarówno w małych jak i w dużych instalacjach solarnych. Służą m.in. w układach podgrzewania ciepłej wody użytkowej w budynkach jedno- i wielorodzinnych oraz użytkowych, przemysłowych i innych. Ich zastosowanie jest także możliwe w przypadku podgrzewania wody basenowej oraz wspomagania ogrzewania budynków. Zalecane nachylenie kolektorów dla całorocznej eksploatacji wynosi od 30 do 45°. Zestawy mocujące pozwalają na zabudowę kolektorów na różnego rodzaju pokryciu dachu płaskiego, na wbudowanie w połać dachu, a także na montaż na poziomie terenu, na dachu płaskim lub elewacji budynku. więcej »
Dodano: 2019-03-04
HewalexCena: 1340 zł

Inwertery fotowoltaiczne

 Inwertery fotowoltaiczne

Oferujemy inwertery do sterowania systemem fotowoltaicznym. Tego typu urządzenia odpowiedzialne są za zamianę wytwarzanego prądu stałego na energię prądu przemiennego. Powstała w ten sposób energia może być wykorzystana do zasilania urządzeń elektrycznych i sieci elektroenergetycznych. Ponadto inwertery umożliwiają odcięcie systemu w przypadku awarii sieć elektroenergetycznej. więcej »
Dodano: 2016-09-01
SOLAREDGE, GOODWE, SOFARSOLAR, SKYMAX

Panele fotowoltaiczne

 Panele fotowoltaiczne

Oferujemy panele fotowoltaiczne takich producentów jak: SHARP, JA SOLAR, SELFA, AMERISOLAR i X-DISC. Urządzenia przekształca promieniowanie słoneczne bezpośrednio w elektryczność. Proponowane przez nas panele fotowoltaiczne składają się z kilku ogniw połączonych w moduły, co pozwala uzyskać większą moc ogniwa. więcej »
Dodano: 2016-09-01
SHARP, JA SOLAR, SELFA, AMERISOLAR, X-DISC

Zestaw solarny 2 TLPAm-200

 Zestaw solarny 2 TLPAm-200

Zestaw solarny HEWALEX 2 TLPAm-200 dostosowany jest do zaspokajania zapotrzebowania na ciepłą wodą użytkową dla 2-4 osobowej rodziny. Zestaw składa się z 2 kolektorów płaskich o łącznej powierzchni absorbera 3,6 m2, podgrzewacza (bojlera) ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 litrów oraz wszystkich elementów niezbędnych do zbudowania instalacji. Promocja "Aluminiowa Plus" Obecnie w związku z wprowadzeniem nowej oferty zestawów z kolektorami słonecznymi KS2000 TLP Am proponujemy Państwu korzystny zakup zestawów promocyjnych. Do każdego zestawu promocyjnego dodajemy: - 32 mb rury elastycznej ze stali nierdzewnej SNP-DN16 w otuline Armaflex HT 13 mm - 2 sztuki nakrętek ¾” w komplecie z uszczelkami i pierścieniami zabezpieczającymi - 30 szt. uchwytów do rury elastycznej w izolacji DN15-20 Wszystkie elementy wchodzące w kontakt z czynnikiem roboczym i aluminium, wykonane zostały ze specjalnego stopu aluminium i stali nierdzewnej. Zastosowanie takich elementów gwarantuje bezpieczeństwo funkcjonowania instalacji solarnej. Jeśli jesteś zainteresowany montażem kolektorów słonecznych, które wykorzystywane są do podgrzewania ciepłej wody użytkowej jak również (przy spełnieniu kilku kluczowych warunków) wspomagania centralnego ogrzewania zadzwoń i umów się na BEZPŁATNĄ wycenę. Postaw na firmę z regionu, która w przyszłości zajmie się również serwisem zamontowanych urządzeń! Co ważne- pomożemy Ci uzyskać dotację na zakup i montaż kolektorów do 45% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia! (do wyczerpania środków NFOŚiGW) W skład zestawu wchodzą: - 2 Kolektory słoneczne KS2000 TLP Am - Zestaw przyłączeniowy kolektora ZPKS 2 Am - 2m Otuliny Armaflex HT w osłonie 18/13mm - Profil maskujący KSL - Zespół pompowo - sterowniczy ZSP 18a-01 ECO - Podgrzewacz OKC200 NTRR/SOL - Zespół naczynia przeponowego ZNP 18DS - Zestaw przyłączeniowy Pa - Gw 1 - 20L Płynu Coracon SOL 5F - 32m Rury elastycznej SNP-DN16 w otulinie HT/13 - 2 Nakrętki ¾” do rury elastycznej SNP–DN16 - 30 Uchwytów do rury elastycznej w osłonie DN15-20 Oferowana cena jest ceną z VATem 23%. Przy zakupie urządzeń… więcej »
Dodano: 2016-08-04
HewalexCena: 6499 zł

Zestaw Kolektorów Słonecznych 2KS2100-TAC-200 ECO

 Zestaw Kolektorów Słonecznych 2KS2100-TAC-200 ECO

Zestaw 2KS2100-TAC-200 ECO (do podgrzewania c.w.u. dla 2-4 osobowej rodziny) Wielka promocja firmy HEWALEX- polskiego producenta kolektorów słonecznych. 40 % RABATU NA ZESTAW 2 KS2100-TAC-200 ECO UWAGA!!! PROMOCJA trwa do WYCZERPANIA zapasów. Dodatkowo, z racji uzyskania przez promocyjne kolektory certyfikatu Solar Keymar, na oferowany zestaw można pozyskać DOFINANSOWANIE! W SKŁAD ZESTAWU WCHODZĄ: 2 kolektory słoneczne płaskie Hewalex KS2100-TAC Absorber harfowy aluminiowo-miedziany wykonany w nowoczesnej technologii spawania laserowego Absorber harfowy – niskie opory przepływu, ochrona czynnika grzewczego przed przegrzewaniem w stanie stagnacji, szerokie możliwości zabudowy i łączenia w baterii – równolegle lub szeregowo. Szkło hartowane wytrzymałe na obciążenia i uderzenia mechaniczne. Izolacja cieplna dna i ścianek obudowy odporną na wysokie temperatury naturalną wełną skalną. Obudowa z blachy aluminiowej odporna na korozję, obramowanie szyby dodatkowo lakierowane. Powierzchnia: absorbera 1,82 m2, brutto 2,09 m2. Wymiary: 2018x1060x89 mm. Gwarancja producenta: 10 lat (+1 rok w Programie Przedłużenia Gwarancji). Podgrzewacz pojemnościowy 2-wężownicowy 200 litrów Podgrzewacz pokrywany emalią ceramiczną z dodatkową ochroną przed korozją poprzez zastosowanie anody magnezowej. 2 wężownice pozwalają na równoległą pracę instalacji solarnej oraz konwencjonalnego źródła ciepła, np. kotła grzewczego. Skuteczna izolacja cieplna sztywną pianką poliuretanową zapewnia niskie dyżurne straty ciepła do otoczenia. Estetyczna obudowa wykonana z tworzywa. Termometr dla kontroli wzrokowej temperatury wody w zbiorniku. Króciec do ewentualnego zastosowania grzałki elektrycznej. Duża powierzchnia dolnej wężownicy solarnej w razie potrzeby pozwala w przyszłości na rozbudowę systemu o dodatkowy kolektor słoneczny. Sterownik instalacji solarnej GH-26 Zaawansowany sterownik elektroniczny z graficznym ekranem obsługowym. Szeroki zakres funkcji do wyboru, w tym funkcja urlopowa, współpraca z elektronicznym miernikiem przepływu, statystyka uzysków ciepła, bieżąca wydajność cieplna układu, zużycie energii elektrycznej i inne. Możliwość podłączenia 4 czujników temperatury. Możliwość rozbudowy instalacji solarnej, np. o wspomaganie ogrzewania lub podgrzewania wody basenowej. Możliwość podłączenia systemu zdalnego monitoringu Hewalex EKONTROL. Montaż naścienny sterownika w dogodnym miejscu do obsługi Zespół pompowy ZP1-12 ECO… więcej »
Dodano: 2016-08-04
HewalexCena: 5590 zł

Farmy fotowoltaiczne

 Farmy fotowoltaiczne

Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne. W farmy fotowoltaiczne inwestują, zarówno firmy, gminy, jak i osoby prywatne. Fotowoltaika zapewnia bezpieczeństwo energetyczne w sposób lokalny. Farmy są bezobsługowe. Wymagają jedynie nadzoru kilku wykwalifikowanych osób oraz dobrego zabezpieczenia. więcej »
Dodano: 2013-03-05
Brak danych

Panele fotowoltaiczne

 Panele fotowoltaiczne

W ofercie posiadamy panele fotowoltaiczne marki HYMON. Panele zbudowane są z ogniw, które wykorzystują energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą! więcej »
Dodano: 2013-03-05
HYMON

Solary

 Solary

W obecnych czasach kolektory słoneczne są bardzo modnym systemem ogrzewana ze względu na efektywność pracy. Nasza firma, chcąc sprostać wymaganiom wszystkich klientów, przeszła odpowiednie szkolenia i posiada uprawnienia do montażu tego typu instalacji grzewczych. Zakładamy solary, które doskonale nadają się do centralnego ogrzewania budynku oraz do ogrzewania wody użytkowej. Montujemy m.in. solary płytowe, rurowe, butelkowe. Pomagamy także w wyborze odpowiedniego sprzętu renomowanych producentów. więcej »
Dodano: 2016-04-08
Brak danych

Kolektory słoneczne Caldoris

 Kolektory słoneczne Caldoris

Dostępne w stałej sprzedaży kolektory słoneczne Caldoris dzięki zastosowaniu próżni jako izolacji, osiągają znacznie wyższe sprawności od kolektorów płaskich w okresach chłodniejszych. więcej »
Dodano: 2016-04-01
Caldoris

Zestaw solarny z kolektorami próżniowymi-rurowymi 6,2 m2 LUXURY GALMET

 Zestaw solarny z kolektorami próżniowymi-rurowymi 6,2 m2 LUXURY GALMET

Kompletne zestawy solarne z kolektorami próżniowymi-rurowymi wymiennik 300l LUXURY TUBE PLUS GALMET Nr kat. 08-962032 - zestaw solarny z wymiennikiem c.w.u. 300 l w folii PVC (szary) Nr kat. 08-962037 - zestaw solarny z wymiennikiem c.w.u. 300 l w tworzywie (biały) Zestawy solarne Luxury Tube Plus to idealne rozwiązanie dla 3-4 osób, dla których liczy się wysoka jakość urządzeń i komfort ich użytkowania. Zestawy wyposażone są między innymi w: 2 kolektory KSG PT 20 (które łącznie posiadają czterdzieści rur), wymiennik biwalentny o pojemności 300 litrów oraz grupę pompową 2-drogową GT. Powierzchnia brutto absorbująca energię słoneczną wynosi ponad 6,2 m². LUXURY TUBE PLUS - dla 3-4 osób, ponad 6,2 m²powierzchni absorbera brutto: 2 kolektory KSG PT 20 (40 rur) wymiennik biwalentny 300 l grupa pompowa 2-drogowa GT moduł sterujący STDC naczynie solarne 24 l komplet przyłączeniowy kolektorów pojemnik glikolu o poj. 20 l zestaw podłączeniowy naczynia przeponowego więcej »
Dodano: 2016-01-21
GALMETCena: 10500 zł

Powierzchnia kolektora:6
20:

Zestaw solarny z kolektorami próżniowymi-rurowymi 4,7 m2 LUXURY GALMET

 Zestaw solarny z kolektorami próżniowymi-rurowymi 4,7 m2 LUXURY GALMET

Kompletne zestawy solarne z kolektorami próżniowymi-rurowymi wymiennik 200l LUXURY TUBE GALMET Nr kat. 08-961522 - zestaw solarny z wymiennikiem c.w.u. 200 l w folii PVC (szary) Nr kat. 08-961537 - zestaw solarny z wymiennikiem c.w.u. 200 l w tworzywie (biały) Zestawy solarne Luxury Tube umożliwiają komfortowe i ekonomiczne ogrzewanie wody użytkowej. Urządzenia przeznaczone są dla 3-4 osób. W skład zestawów wchodzą między innymi: 2 kolektory KSG PT 15 z absorberem o powierzchni wynoszącej ponad 4,7 m², wymiennik biwalentny o pojemności 200 litrów, a także grupa pompowa 2-drogowa GT. LUXURY TUBE - dla 3-4 osób, ponad 4,7 m²powierzchni absorbera brutto: 2 kolektory KSG PT 15 (30 rur) wymiennik biwalentny 200 l grupa pompowa 2-drogowa GT moduł sterujący STDC naczynie solarne 18 l komplet przyłączeniowy kolektorów pojemnik glikolu o poj. 20 l zestaw podłączeniowy naczynia przeponowego więcej »
Dodano: 2016-01-21
GALMETCena: 9800 zł

Powierzchnia kolektora:4
70:

Układy solarne

 Układy solarne

Sprzedajmy instalacje solarne w zestawach składających się z: podgrzewacza, solarów, konstrukcji mocującej do połaci dachowej, układu pompowego, płynu solarnego i naczynia bezpieczeństwa. Na zamówienia klientów montujemy układy solarne zarówno w prywatnych domostwach, jak i firmach. Wykonujemy projekty, które są niezbędne do złożenia wniosku o dotację oraz pomagamy wypełnić niezbędną dokumentację. Zapraszamy do współpracy! więcej »
Dodano: 2015-11-04
Brak danych

Kolektory płaskie i próżniowe

 Kolektory płaskie i próżniowe

W ofercie firmy SUNECO znajdą Państwo kolektory słoneczne płaskie oraz próżniowe. W kolektorach płaskich ciepło z promieniowania słonecznego pozyskiwane jest przez rurki miedziane w izolowanej termicznie obudowie. Rurki połączone są z absorberem (płytą miedzianą), która jest pokryta powłoką dobrze pochłaniającą energię promieniowania. Panele te zwykle są o powierzchni 2 m². Natomiast kolektory rurowe (próżniowe) występują w kilku odmianach. W rurę próżniowej jest wstawiony element grzewczy (ciepłowód), który jest wypełniony cieczą o niskiej temperaturze wrzenia. więcej »
Dodano: 2015-09-02
Vaillant

Kolektory słoneczne

 Kolektory słoneczne

Do naszej oferty należy montaż kolektorów słonecznych. Proponujemy Państwu wyroby najlepszych producentów. Wyróżniamy marki Hewalex oraz Watt. Oferujemy również kolektory firm:Ulrich. De Dietrich, Viessmann i Vaillant . więcej »
Dodano: 2015-06-15
Brak danych

Kolektory słoneczne z montażem

 Kolektory słoneczne z montażem

Proponujemy optymalnie dobrane zestawy kolektorów słonecznych do użytku domowego i dla firm. Proponowane kolektory słoneczne współpracują z istniejącymi układami sterowania instalacja grzewczą i bojlerami, buforami. Dzięki temu użytkownik instalacji ma możliwość magazynowania energii cieplnej w ciągu dnia i wykorzystanie jej w porach wieczornych. więcej »
Dodano: 2014-12-01
Brak danych

Nowość! Kolektor Słoneczny Wodny 180l firmy EKOPARK SA

 Nowość! Kolektor Słoneczny Wodny 180l firmy EKOPARK SA

Wodne, bezciśnieniowe kolektory słoneczne są łatwe w obsłudze, mało awaryjne i wydajne. Są one doskonałą konkurencją dla powszechnych na naszym rynku urządzeniami z czynnikiem glikolowym. Najważniejszym elementem kolektora słonecznego są rury, które zamieniają energię słoneczną na cieplną – podgrzewając wodę. Nasz kolektor składa się z szeregu rur szklanych o podwójnych ściankach pomiędzy którymi znajduje się próżnia – najlepsza izolacja termiczna. To wewnątrz nich woda błyskawicznie podgrzewa się za sprawą absorbentu którym pokryta jest rura. Ów absorbent znajduje się w strefie próżni na zewnątrz wewnętrznej rury nie ma kontaktu ani z wodą ani z warunkami atmosferycznymi. więcej »
Dodano: 2015-01-26
EKOPARK SACena: 3075 zł

Powierzchnia kolektora:2
75:
Powierzchnia absorbera:2
23:
Szerokość:1410 mm
Wysokość:1600 mm
Objętość płynu w kolektorze:180
00:l
Ciężar:80
00:kg

Rewelacyjny Kolektor Słoneczny Wodny 300l firmy EKOPARK SA

 Rewelacyjny Kolektor Słoneczny Wodny 300l firmy EKOPARK SA

Najważniejszym elementem kolektora słonecznego są rury, które jakby w magiczny sposób zamieniają energię słoneczną na cieplną – podgrzewając dla nas wodę na kąpiel. Nasz solar składa się z szeregu rur szklanych o podwójnych ściankach pomiędzy którymi znajduje się próżnia – najlepsza izolacja termiczna. To wewnątrz nich woda błyskawicznie podgrzewa się za sprawą absorbentu którym pokryta jest rura. Ów absorbent znajduje się w strefie próżni na zewnątrz wewnętrznej rury nie ma kontaktu ani z wodą ani z warunkami atmosferycznymi. Rury te wykonane są ze szkła borokrzemowego i charakteryzują się wyjątkowym bezpieczeństwem eksploatacji, a dzięki zastosowaniu odpowiedniej mieszanki tlenków Si02 i B203 oraz procesu odprężania termicznego czyli hartowania w powiązaniu z typową dla szkła borokrzemowego niewielką rozszerzalnością cieplną , daje szczególnie wysoką odporność na zmiany temperatury, uszkodzenia mechaniczne, silny deszcz, wiatr czy gradobicie. więcej »
Dodano: 2015-01-26
EKOPARK SACena: 5535 zł

Powierzchnia kolektora:4
75:
Powierzchnia absorbera:4
23:
Szerokość:296 mm
Wysokość:160 mm
Objętość płynu w kolektorze:300
00:l
Ciężar:120
00:kg

Kolektory słoneczne zestaw zestawy solarne

Kolektory słoneczne zestaw zestawy solarne

Wybór odpowiedniego zestawu solarnego składającego się z kolektorów słonecznych warto powierzyć specjalistom, którzy przeprowadzą z naszymi klientami bardzo dokładne konsultacje po to, aby kolektory słoneczne były wybrane w sposób prawidłowy i były jak najlepiej dostosowane do warunków, w których mają być zamontowane. Jeżeli jesteś zainteresowany spotkaniem z doradcą GoldSun zadzwoń: 84 888 01 87. więcej »
Dodano: 2014-10-16
Brak danych

Zestaw Pakietowy do C.W.U. Vitosol 100-F/200-F Kolektor Płaski

Zestaw Pakietowy do C.W.U. Vitosol 100-F/200-F Kolektor Płaski

Możliwość zakupu wraz z kompletna usługą montażu i wykonania instalacji Zestaw zawiera wszystkie elementy do wykonania instalacji solarnej m.in.: Płaskie kolektory słoneczne Vitosol 100-F/200-F 2/3 szt.Pojemnościowy podgrzewacz wody 300/400/500 litrów lub bezRegulator solarny Solar 100-CPierścieniowa złączka zaciskowa z odpowietrznikiemSolarne naczynie wzbiorcze 25/40 litrówRozdzielacz Solar Divicon PS10Czynnik grzewczy Tyfocor 25 litrówRury łączące i zestaw przyłączeniowyTuleja zanurzeniowa na czujnik temperatury kolektoraZestaw montażowy do pokrycia dachówką dla opcji z 2 kolektorami, dla 3 kolektorów zestaw należy domówić W porównaniu do typowych na rynku kolektorów próżniowych nawet ze zwierciadłami tzw. CPC, kolektor płaski Vitosol 100-F uzyskuje wyraźnie wyższą sprawność pracy w standardowym zakresie temperatur pracy. Tym samym Vitosol 100-F uzyskuje wyższą moc cieplną z każdego metra kwadratowego powierzchni. więcej »
Dodano: 2014-10-07
Viessmann

Powierzchnia kolektora:2
51:
Powierzchnia absorbera:2
32:
Długość:2380 mm
Szerokość:1056 mm