Materiały budowlane i wykończeniowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Ogrzewanie

Ogrzewanie

Kondensacyjne kotły olejowe SAYMON ECOHEAT

 Kondensacyjne kotły olejowe SAYMON ECOHEAT

Olejowe kotły kondensacyjne to wysokowydajne urządzenia, wyposażone w niskotemperaturowy i niskoemisyjny palnik olejowy BNR z błękitnym płomieniem oraz w wysokowydajny wymiennik kondensacyjny ECODENS z odpornej na korozję stali szlachetnej. W zależności od potrzeb klient może zakupić wersję bazową, rozszerzoną wersję medium lub bogato wyposażoną wersję premium. Kotły kondensacyjne ECOHEAT charakteryzuje: • sprawność znormalizowana aż do 103,9 % oznacza maksymalne oszczędności kosztów grzewczych • wysoka niezawodność i trwałość dzięki zastosowaniu wyłącznie komponentów sprawdzonych jakościowo, a także członów żeliwnych z GG20 z pięcioletnią gwarancją • cicha praca porównywalna z szeptem dzięki hermetycznie izolowanej obudowie • Indywidualne dostosowanie do potrzeb grzewczych dzięki modułowi hydraulicznemu i komponentom regulacyjnym • oszczędność czasu i kosztów montażowych dzięki dostarczeniu urządzenia kompletnie zmontowanego i gotowego do podłączenia do instalacji. więcej »
Dodano: 2013-09-25
SAYMON

Rodzaj:żeliwne
Paliwo podstawowe:olej opałowy

Kocioł co typ. Modal

 Kocioł co typ. Modal

Kocioł wodny MODAL MD 105 Mamy do do dyspozycji 10 modeli o mocy od 64 do 291 kW Komora spalania w kotle jest z nawróconym płomieniem Wysoka odporność na wytwarzanie kondesatu poniżej temp. 50 st C Palenisko ustawione odwrotnie względem wewnętrznej struktury kotła- w dolnej części Opatentowany sposób spawania rur na ścianie sitowej przeciwdziałający wytwarzaniu się - kondensatu. Turbolatory w kształcie sprężyn Redukcja strat ciepła, zawdzięczana wełnie mineralnej o grubości 60 mm na korpusie kotła - - oraz izolacja drzwi paleniska poprzez włókna ceramiczne. Możliwa wariantowość otwierania drzwi (lewe i prawe) - osobny panel sterowania kotła Maksymalne ciśnienie robocze: 5 bar więcej »
Dodano: 2012-08-30
Unical

Rodzaj:kotły
Znamionowa moc cieplna:105 kW
Zakres pracy:105 kW
Paliwo podstawowe:olej
gaz
Pojemność zasobnika:49 dm³
Pojemność wodna kotła:126 dm³
Masa kotła kpl z podajnikiem:280
00:kg
Minimalna wysokość komina:4 m
Wymagany przekrój komina:200 mm
Zakres temperatury pracy:50-90
Temperatura spalin:180 °C
Zasilanie elektryczne:230 V

Ogrzewanie

Ogrzewanie nie tylko zapewnia nam komfort przebywania w ciepłym i przytulnym pomieszczeniu. Zadbanie o odpowiednie ogrzanie domu czy biura jest ważne także dla zapobiegania nadmiernemu zwilgoceniu pomieszczeń, dzięki czemu unikniemy powstawania chorobotwórczych grzybów. Obecnie najczęściej ociepla się budynki za pomocą styropianu i wełny mineralnej, które mają dodatkowe właściwości pochłaniania dźwięku. Poza tym, ocieplanie to doskonała inwestycja pozwalająca nam na duże oszczędności w opłatach za ogrzewanie.