Materiały budowlane i wykończeniowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Kotły CO

Kotły CO

Produkty od 121 do 140 z 305

pompy ciepła

 pompy ciepła

HIDROS – w ofercie: chillery, pompy ciepła, osuszacze BPS – klimakonwektory przypodłogowo-podsyfitowe, aparaty grzewczo wentylacyjne, kanałowe nagrzewnice gazowe. FAST - centrale, rekuperatory, roof-top'y ACM - szafy klimatyzacji precyzyjnej SIERRA - skraplacze, dry-cooler'y więcej »
Dodano: 2013-04-04

Kocioł KMW

 Kocioł KMW

KMW - Miałowe Kotły typu KMW to wysokoefektywne urządzenia grzewcze górnego spalania, gdzie paliwem podstawowym jest miał węglowy. Zwiększenie efektywności spalania uzyskano poprzez zastosowanie wielopunktowego systemu doprowadzenia powietrza do paleniska. Standardowo wyposażony w wentylator nadmuchowy i sterownik regulujący w sposób płynny proces spalania. Idealny wybór dla każdego kto ceni wysoką funkcjonalność i wygodę. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł KU

 Kocioł KU

KU - Uniwersalne Kotły typu KU to wysokoefektywne i ekologiczne urządzenia grzewcze z górnym spalaniem paliw stałych. Unikatowa budowa kotła wraz z optymalnym ułożeniem kierownic spalin pozwala na efektywny odbiór ciepła. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł KP

 Kocioł KP

KP - Z podajnikiem Kotły typu KP z podajnikiem to kotły retortowe przystosowane do spalania paliw stałych. Po zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, automatycznego systemu podawania oraz płynnego sterowania kotły te stały się alternatywą dla piecy gazowych i olejowych. Obsługa sprowadza się do okresowego uzupełniania paliwa w koszu zasypowym oraz ustawienia na sterowniku temperatury jaką chcemy uzyskać. Warunki te stwarzają wysoki komfort użytkowania. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł KWKD

 Kocioł KWKD

KWKD - Dolne spalanie Kotły typu KWKD należą do urządzeń grzewczych z dolnym obiegiem spalin długopłomiennych. Straty cieplne kotłów do otoczenia skutecznie ogranicza płaszcz izolacyjny wykonany z kaset blaszanych i wyłożonych wełną mineralną. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł SWK

 Kocioł SWK

Kotły typu SWK należą do urządzeń grzewczych z górnym obiegiem spalin. Korpus wodny wykonany jest wyłącznie z atestowanych blach kotłowych. Płaszcz izolacyjny wykonany z kaset blaszanych wyłożonych wełną mineralną, skutecznie ogranicza stratę cieplną kotła. Model produkowany od prawie 40 lat, wszechstronnie sprawdzony przez setki tysięcy użytkowników. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł KWK

 Kocioł KWK

Kotły typu KWK należą do urządzeń grzewczych z górnym obiegiem spalin. Konstrukcja kotła posiada dodatkowy kanał nawrotu spalin, co pozwala na skuteczniejszy odbiór ciepła. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł DRACO DUO BIO

 Kocioł DRACO DUO BIO

Stalowy kocioł dwupaleniskowy z palnikiem na pelet Konstrukcja kotła DRACO DUO BIO oparta jest na sprawdzonym od wielu lat i bardzo efektywnym wymienniku dwupaleniskowym. W serii kotłów BIO zamiast palnika retortowego zastosowany unikalnej konstrukcji palnik na pelet wykonany ze stali żaroodpornej. Na ruszcie palnika znajdują się otwory zapewniające dopływ powietrza potrzebnego do spalania, dostarczanego przez dmuchawę zamontowaną bezpośrednio do mieszacza powietrza. Wymiennik kotła wykonany jest z wysokiej jakości, atestowanej stali o grubości 8-4 mm. Prawidłową pracą kotła steruje nowoczesny regulator elektroniczny z dużym, czytelnym ekranem LCD. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł DRACO TYTAN

 Kocioł DRACO TYTAN

Kocioł wyposażony jest w trwały, żeliwny wymiennik usytuowany na stalowej podstawie. W trybie pracy automatycznej paliwo podawane jest z zasobnika za pomocą podajnika ślimakowego. Dodatkowa, duża komora załadunkowa pozwala na spalanie w sposób tradycyjny paliw typu węgiel, koks i drewno. Zapewnia to wysoki komfort użytkowania. Duże drzwi w górnej części wymiennika pozwalają na łatwe i szybkie czyszczenie. Prawidłową pracą kotła steruje regulator elektroniczny z dużym, czytelnym ekranem LCD. Kocioł w standardzie posiada dwa systemy zabezpieczenia przed cofnięciem się żaru do zasobnika paliwa. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł DRACO DUO VERSA

 Kocioł DRACO DUO VERSA

Stalowy kocioł dwupaleniskowy z palnikiem rynnowym Konstrukcja kotła DRACO DUO VERSA oparta jest na sprawdzonym od wielu lat i bardzo efektywnym wymienniku dwupaleniskowym. W seri kotłów VERSA zamiast palnika retortowego zastosowany został nowoczesny palnik rynnowy, wykonany ze stali żaroodpornej. Na ruszcie palnika znajdują się otwory zapewniające dopływ powietrza potrzebnego do spalania, dostarczanego przez dmuchawę zamontowaną bezpośrednio do mieszacza powietrza. W górnej części palnika zamontowane są trzy dysze powietrzne zapewniające dopływ do paleniska powietrza wtórnego. Powietrze to poprawia parametry procesu spalania oraz obniża emisję CO. Wymiennik kotła wykonany jest z wysokiej jakości, atestowanej stali o grubości 8-4 mm. Prawidłową pracą kotła steruje regulator elektroniczny z dużym, czytelnym ekranem LCD. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł DRACO UNICO

 Kocioł DRACO UNICO

Stalowy kocioł dwupaleniskowy z automatycznym, ślimakowym podajnikiem paliwa i dodatkową komorą spalania Kocioł stalowy dwupaleniskowy oznacza, iż rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w kotle pozwalają użytkownikowi na wybór pomiędzy pracą kotła w trybie automatycznym, gdzie paliwo podawane jest z zasobnika za pomocą podajnika ślimakowego do żeliwnego rusztu retortowego, a tradycyjnym z zasypem ręcznym w dodatkowej komorze. Rozwiązanie takie łączy w sobie dużą wygodę użytkowania jak również szeroki zakres stosowanych paliw. Kocioł posiada niespotykane dotąd rozwiązanie konstrukcyjne, które łączy w sobie wymiennik kotła zasypowego UNICO z podstawą kotła automatycznego. Połączenie takie daje możliwość przebudowy w dowolnym momencie zwykłego kotła komorowego w kocioł z automatycznym podajnikiem paliwa. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł DRACO DUO

 Kocioł DRACO DUO

Kocioł wyposażony jest w trwałe, żeliwne palenisko retortowe, do którego paliwo podawane jest z zasobnika za pomocą podajnika ślimakowego. Zapewnia to użytkownikowi wysoki komfort obsługi przy minimalnych nakładach pracy. Wymiennik kotła wykonany jest z wysokiej jakości, atestowanej stali o grubości 8 mm. Dodatkowa (awaryjna) komora z wodnym rusztem pozwala na spalanie w sposób tradycyjny paliw typu węgiel i drewno. Duży otwór rewizyjny w górnej części wymiennika pozwala na łatwe i szybkie czyszczenie. Prawidłową pracą kotła steruje regulator elektroniczny z dużym, czytelnym ekranem LCD. Kocioł w standardzie posiada dwa systemy zabezpieczenia przed cofnięciem się żaru do zasobnika paliwa. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł DRACO

 Kocioł DRACO

Stalowy kocioł jednopaleniskowy z automatycznym, ślimakowym podajnikiem paliwa Kocioł wyposażony jest w trwałe, żeliwne palenisko retortowe, do którego paliwo podawane jest z zasobnika za pomocą podajnika ślimakowego. Zapewnia to użytkownikowi wysoki komfort obsługi przy minimalnych nakładach pracy. Wymiennik kotła wykonany jest z wysokiej jakości, atestowanej stali o grubości 5-4 mm. Duży otwór rewizyjny w górnej części wymiennika pozwala na łatwe i szybkie czyszczenie kotła. Prawidłową pracą kotła steruje regulator elektroniczny z dużym, czytelnym ekranem LCD. Kocioł w standardzie posiada dwa systemy zabezpieczenia przed cofnięciem się żaru do zasobnika paliwa. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł TEKLA TYTAN

 Kocioł TEKLA TYTAN

Żeliwny kocioł dwupaleniskowy z automatycznym, ślimakowym podajnikiem paliwa Kocioł wyposażony jest w trwały, żeliwny wymiennik usytuowany na stalowej podstawie. W trybie pracy automatycznej paliwo podawane jest z zasobnika za pomocą podajnika ślimakowego. Dodatkowa, duża komora załadunkowa pozwala na spalanie w sposób tradycyjny paliw typu węgiel, koks i drewno. Zapewnia to wysoki komfort użytkowania. Duże drzwi w górnej części wymiennika pozwalają na łatwe i szybkie czyszczenie. Prawidłową pracą kotła steruje regulator elektroniczny z dużym, czytelnym ekranem LCD. Kocioł w standardzie posiada dwa systemy zabezpieczenia przed cofnięciem się żaru do zasobnika paliwa, nowy system blokady klapy zasobnika oraz termometr temperatury spalin umieszczony w przedniej części panelu kontrolnego. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł TEKLA DUO VERSA

 Kocioł TEKLA DUO VERSA

Stalowy kocioł dwupaleniskowy z palnikiem rynnowym Konstrukcja kotła TEKLA DUO VERSA oparta jest na sprawdzonym od wielu lat i bardzo efektywnym wymienniku dwupaleniskowym. W serii kotłów VERSA zamiast palnika retortowego zastosowany został nowoczesny palnik rynnowy, wykonany ze stali żaroodpornej. Na ruszcie palnika znajdują się otwory zapewniające dopływ powietrza potrzebnego do spalania, dostarczanego przez dmuchawę zamontowaną bezpośrednio do mieszacza powietrza. W górnej części palnika zamontowane są trzy dysze powietrzne zapewniające dopływ do paleniska powietrza wtórnego. Powietrze to poprawia parametry procesu spalania oraz obniża emisję CO. Wymiennik kotła wykonany jest z wysokiej jakości, atestowanej stali o grubości 8-3 mm. Prawidłową pracą kotła steruje regulator elektroniczny z dużym, czytelnym ekranem LCD.Standardowo kocioł wyposażony został w nowy system blokady klapy zasobnika oraz termometr temperatury spalin umieszczony w przedniej części panelu kontrolnego. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł TEKLA DUO

 Kocioł TEKLA DUO

Stalowy kocioł dwupaleniskowy z automatycznym, ślimakowym podajnikiem paliwa Kocioł wyposażony jest w trwałe, żeliwne palenisko retortowe, do którego paliwo podawane jest z zasobnika za pomocą podajnika ślimakowego. Zapewnia to użytkownikowi wysoki komfort obsługi przy minimalnych nakładach pracy. Wymiennik kotła wykonany jest z wysokiej jakości, atestowanej stali o grubości 8 mm. Dodatkowa (awaryjna) komora z wodnym rusztem pozwala na spalanie w sposób tradycyjny paliw typu węgiel i drewno. Duży otwór rewizyjny w górnej części wymiennika pozwala na łatwe i szybkie czyszczenie. Prawidłową pracą kotła steruje regulator elektroniczny z dużym, czytelnym ekranem LCD. Kocioł w standardzie posiada dwa systemy zabezpieczenia przed cofnięciem się żaru do zasobnika paliwa, nowy system blokady klapy zasobnika oraz termometr temperatury spalin umieszczony w przedniej części panelu kontrolnego. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł EKOTEK / EKOTEK PLUS

 Kocioł EKOTEK / EKOTEK PLUS

Stalowy, uniwersalny kocioł zasypowy górnego spalania na paliwa stałe W kotle ECOTEK wykorzystane zostały nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne dające możliwość wyboru trybu rozpalania. W modelu ECOTEK rozpalanie kotła odbywa się tradycyjnie od dołu. Dopływem powietrza do komory spalania reguluje miarkownik ciągu, który stanowi standardowe wyposażenie kotła. Wersja EKOTEK Plus dzięki wykorzystaniu elektronicznego układu nadmuchu oraz wielopunktowego systemu dysz doprowadzających powietrze umożliwia również rozpalenie paliwa od góry. Wpływa to na znaczne wydłużenie pracy kotła pomiędzy załadunkami oraz efektywniejszy proces spalania. Odpowiednio zaprojektowane kanały odprowadzania spalin zapewniają dużą sprawność kotła, a duże drzwiczki rewizyjne ułatwiają czyszczenie wymiennika. Kocioł posiada stały ruszt wodny, oraz ruszt ruchomy co bardzo ułatwia odpopielanie. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł FORTI / FORTI PLUS

 Kocioł FORTI  / FORTI  PLUS

FORTI Stalowy, uniwersalny kocioł zasypowy górnego spalania na paliwa stałe FORTI należy do grupy tradycyjnych kotłów centralnego ogrzewania. Wymiennik kotła wykonany jest z wysokiej jakości, atestowanej stali o grubości 8 mm. Przystosowany jest do spalania większości paliw stałych dostępnych na rynku. Kocioł posiada ruchomy ruszt, co znacznie ułatwia odpopielanie bez konieczności częstego wygaszania paleniska. Rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w budowie wymiennika sprawiają, iż nie wymaga on częstego czyszczenia. Standardowo kocioł wyposażony jest w miarkownik ciągu, który steruje dopływem powietrza zapewniając optymalny proces spalania. Kocioł posiada możliwość zamontowania elektronicznego układu nadmuchowego. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł UNICO

 Kocioł UNICO

UNICO Stalowy, uniwersalny kocioł zasypowy górnego spalania na paliwa stałe UNICO jest kotłem grzewczym górnego spalania. Duża komora załadunkowa zapewnia możliwość załadunku większej ilości paliwa co wpływa na wydłużenie odstępów czasu pomiędzy kolejnymi załadunkami, jak również umożliwia spalanie większych kawałków drewna. Kocioł posiada ruchomy ruszt, co znacznie ułatwia odpopielanie. Prosty dostęp do kanałów spalinowych zapewnia jego łatwe czyszczenie. Standardowo kocioł wyposażony jest w miarkownik ciągu, który steruje dopływem powietrza zapewniając optymalny proces spalania. Kocioł posiada możliwość zamontowania elektronicznego układu nadmuchowego. Kotły serii UNICO skonstruowane są tak, że możliwe jest dostawienie do wymiennika podstawy z automatycznym podajnikiem paliwa. więcej »
Dodano: 2013-04-03

Kocioł SOLITEK

 Kocioł SOLITEK

Żeliwny, uniwersalny kocioł zasypowy górnego spalania na paliwa stałe SOLITEK jest kotłem komorowym górnego spalania. Żeliwny wymiennik cechuje się wysoką odpornością na korozję, a co za tym idzie długą żywotnością. W zależności od konfiguracji (ilości członów) uzyskujemy szereg kotłów o różnej mocy. Modułowa budowa wymiennika pozwala na ewentualną rozbudowę w dowolnym momencie jego eksploatacji. Podstawową zaletą kotła jest zaawansowane rozwiązanie przepływu spalin. Naprzemienne umieszczenie pojedynczych i podwójnych kanałów dymowych w kotle znacznie zwiększa jego efektywność, ograniczając straty ciepła do komina. SOLITEK przystosowany jest do spalania większości paliw stałych. Posiada stały ruszt wodny odporny na przepalenie. Standardowo kocioł wyposażony jest w miarkownik ciągu, który steruje dopływem powietrza zapewniając optymalny proces spalania. Kocioł posiada możliwość zamontowania elektronicznego układu nadmuchowego. więcej »
Dodano: 2013-04-03