Materiały budowlane i wykończeniowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Kotły CO

Kotły CO

MPM DS.Dolne Spalanie 12-14 kW

 MPM DS.Dolne Spalanie 12-14 kW

Zalety: -wysoka sprawność cieplna -możliwość spalania węgla i drewna w jednej konstrukcji -przegroda regulująca powierzchnie rusztu (opcja) -praca w układzie zamkniętym przy wyposazeniu w wężownicę schładzającą (opcja) -ruchomy ruszt żeliwny -dysza ceramiczna -wydłużona stałopalność (duża komora zasypowa) -powietrze wtórne i ręczna jego regulacja w wyczystkach bocznych -przełacznik ciagu - klapka krótkiego obiegu -oddymianie komory załadowczej -komora paleniska zapobiegająca zawieszaniu się opału -prosta obsługa / niska cena więcej »
Dodano: 2016-02-22
MPM-ProjektCena: 3300 zł

Rodzaj:kotły z dolnym spalaniem
Znamionowa moc cieplna:14 kW
Zakres pracy:7 kW
Paliwo podstawowe:węgiel typ 31.1 lub 31.2

Uniwersalne kotły Stalowe UKS

 Uniwersalne kotły Stalowe UKS

osiągają sprawność przekraczającą 70% w małych ilościach można spalać drewno i gatunki węgla (sprawność jest niższa) Wyposażone są w termostatyczny regulator ciągu, który automatycznie otwiera lub przymyka dopływ powietrza, utrzymując zadaną temperaturę łatwe w obsłudze Mogą współpracować z automatycznym zespołem typu AZSO-Hajnówka, umożliwiając spalanie trocin i drobnych odpadów drewna więcej »
Dodano: 2014-06-11
Producent piecy pleszewskich

Paliwo podstawowe:węgiel

OPTIMA KOMFORT 15 KW

 OPTIMA KOMFORT 15 KW

Kotły węglowe Defro Optima Komfort są bardzo dobrym źródłem ciepła dla naszego systemu centralnego ogrzewania. Głównym paliwem stosowanym tutaj jest węgiel kamienny sortymentu orzech. Jako konstrukcja dość uniwersalna z dobrym skutkiem można tutaj spalać także mieszankę węgla i miału, drewno kawałkowe oraz zrzynki i wióry. Jest to konstrukcja o poziomym układzie kanałów spalinowych dzięki czemu przystosowana jest do górnego systemu spalania paliwa. Piece Defro Optima Komfort pracują w oparciu o naturalny ciąg spalin, co sprawia że do poprawnej pracy nie wymagają użycia energii elektrycznej. W podstawowej wersji regulacja temperatury spalania odbywa się przy wykorzystaniu klapy w dolnych drzwiczkach (popielnikowych) wyposażonych w śrubę z pokrętłem. Dodatkowo kocioł można wyposażyć w miarkownik siły ciągu wraz z łańcuszkiem. Kocioł Defro Optima Komfort jest nowoczesną konstrukcją dlatego też standardowo jest przystosowany do montażu zestawu nadmuchowego wraz ze sterownikiem elektronic więcej »
Dodano: 2014-01-14
Defro

Rodzaj:kotły
Znamionowa moc cieplna:15 kW
Paliwo podstawowe:węgiel (orzech)
Powierzchnia grzewcza kotła:150
00:
Masa kotła kpl z podajnikiem:277
00:kg
Wymagany ciąg kominowy:23 Pa
Minimalna wysokość komina:6 m
Wymagany przekrój komina:200 mm
Sprawność cieplna:85
00:mm
Wysokość kotła z podajnikiem:1377 mm
Szerokość kotła z podajnikiem:610 mm
Głębokość kotła z podajnikiem:864 mm

PIECE C.O. bez nadmuchu tradycyjne

PIECE C.O. bez nadmuchu tradycyjne

ZALETY KOTŁA: - solidna blacha o grubości 5 mm; - wydłużony kanał obiegu spalin znacznie zwiększa wydajność grzewczą; - niezwykle tani w eksploatacji; - system spalania dolnego; - dwie wyczystki umożliwią łatwe czyszczenie kotła; - prosta i szybka obsługa; Istnieje możliwość dopasowania kotła do indywidualnych potrzeb klienta: - dowolna wielkość kotła; - drzwiczki otwierane na prawo lub na lewo; - rura do komina o dowolnych wymiarach i kształcie; - wyczystki po prawej lub lewej stronie kotła; - z izolacją lub bez izolacji; - inne wyżej niewymienione. więcej »
Dodano: 2012-04-15
Produkcja Kotły i Piece C.O. w Unisławiu - Stanisław ŁupkowskiCena: 1350 zł

Rodzaj:kotły z dolnym spalaniem
Paliwo podstawowe:węgiel
drewno

PIECE C.O. z nadmuchem uniwersalne (wszystkopalne)

PIECE C.O. z nadmuchem uniwersalne (wszystkopalne)

ZALETY KOTŁA: - nowoczesna konstrukcja kotła zapewnia doskonały komfort użytkowania - wyposażony w dmuchawę WPA120 i regulator temperatury ALFA zarządzający procesem spalania opału; - całodobowy (stałopalność do 24 h przy jednym zasypie); - solidna blacha o grubości 5 mm; - wydłużony kanał obiegu spalin znacznie zwiększa wydajność grzewczą; - niezwykle tani w eksploatacji; - system spalania górnego i dolnego; - ruszta wodne trójkątne; - duża i pojemna komora zasypowa; - dwie wyczystki umożliwią łatwe czyszczenie kotła; - prosta i szybka obsługa; - dwustronna regulacja docisku drzwiczek; - ocieplany watą mineralną o grubości 50 mm. Istnieje możliwość dopasowania kotła do indywidualnych potrzeb klienta: - dowolna wielkość kotła; - drzwiczki otwierane na prawo lub na lewo; - rura do komina o dowolnych wymiarach i kształcie; - wyczystki po prawej lub lewej stronie kotła; - inne wyżej niewymienione. więcej »
Dodano: 2011-12-26
Produkcja Kotły i Piece C.O. w Unisławiu - Stanisław ŁupkowskiCena: 3500 zł

Rodzaj:kotły z nadmuchem
Paliwo podstawowe:węgiel
miał
drewno
wióry i trociny

Kocioł uniwersalny KDK

 Kocioł uniwersalny KDK

Kocioł KDK to najbardziej uniwersalna konstrukcja pozwalająca na spalanie praktycznie każdego paliwa. Drzwiczki które zostały wyposażone w izolację zapewniają mniejszą stratę ciepła oraz zwiększają bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki zastosowaniu atestowanej blachy kotłowej P265GH o gr. 6 mm otrzymano zwiększoną trwałość konstrukcji kotła. Stosowanym paliwem może być węgiel o dowolnej granulacji oraz miały, muły czy floty jak również ich mieszanki z węglem. Także drewno i jego pochodne jak zrębki, trociny itp. oraz mieszanki tych paliw z węglem stanowiące paliwa zastępcze efektywnie spalają się w takiej konstrukcji. Zastosowany ruszt wodny chroni palenisko przed uszkodzeniami spowodowanymi użyciem paliw o wysokiej temperaturze palenia co umożliwia dodatkowo zastosowanie węgli koksujących lub koksu jako paliw podstawowych. Proces eksploatacji nie wymaga użycia energii elektrycznej – kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza. więcej »
Dodano: 2011-12-06
LUBPOL

Rodzaj:kotły bez nadmuchu
Znamionowa moc cieplna:17 kW
Paliwo podstawowe:węgiel
drewno
miał
Pow. ogrzewanych pomieszczeń:170 m²
Sprawność cieplna:85
00:mm

Piec kuchenny c.o.

 Piec kuchenny c.o.

Temy + 12 - kuchnia węglowa i kocioł c.o. w jednym! Kuchnia węglowa c.o. (z płaszczem wodnym) - "piecokuchnia" Temy + 12 na paliwa stałe, przeznaczona do zamontowania w pomieszczeniach kuchennych, ogrzewająca całe mieszkanie o powierzchni od 40 do 140 mkw. (jednocześnie wytwarzająca ciepłą wodę użytkową i umożliwiająca przygotowywanie posiłków), przeznaczona do montażu w instalacjach wodnych c.o., wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania typowych kotłów c.o. więcej »
Dodano: 2011-05-14
TERMOMONTCena: 3450 zł

Rodzaj:kuchnie węglowe
Znamionowa moc cieplna:12 kW
Zakres pracy:12 kW
Paliwo podstawowe:węgiel
Pojemność wodna kotła:31 dm³
Pow. ogrzewanych pomieszczeń:140 m²
Masa kotła kpl z podajnikiem:185
00:kg
Wymagany ciąg kominowy:13 Pa