Materiały budowlane i wykończeniowe

Jesteś tutaj: » Strona główna » Kotły CO

Kotły CO

Kocioł na pelety EG Pellet

 Kocioł na pelety EG Pellet

Samoczyszczący się kocioł z -automatycznym czyszczeniem palnika, -automatycznym czyszczeniem wymiennika, znany z bardzo oszczędnego spalania i wysokiego poziomu wygody oraz różnorakich systemów podawania. więcej »
Dodano: 2014-01-14
Greń

Rodzaj:kotły na pellety z trocin

Kocioł na pelety Ecofire ES+

 Kocioł na pelety Ecofire ES+

Samoczyszczący się kocioł z -automatycznym czyszczeniem palnika, -automatycznym czyszczeniem wymiennika, -automatycznym wybieraniem popiołu znany z bardzo oszczędnego spalania i wysokiego poziomu wygody. więcej »
Dodano: 2014-01-14
Ecovarm

Rodzaj:kotły na pellety z trocin

piec c.o. na pelet LECHMA PL 350 Pellet

 piec c.o. na pelet  LECHMA PL 350 Pellet

Nowy produkt poznańskiej firmy LECHMA - kompaktowy i oszczędny piec c.o. PL 350 Pellet. Moc modulowana od 5,4 do 13,7 KW , powierzchnia ogrzewania od 50 do 200 metrów kw. średnio ocieplonego budynku. Piec jest wyposażony w wyświetlacz,sterownik umożliwiający jego programowanie oraz pokojowy regulator temperatury. Piec można zaprogramować tygodniowo na pracę z różną mocą danego dnia, Zatem nawet kiedy nie ma nas w domu możemy dowolnie obniżyć temperaturę oszczędzając w ten sposób znacząco zużycie paliwa. Samoczynie rozpala się i wygasza. Piec jest oczywiście dwu-funkcyjny. Latem może wiec ogrzewać tylko termę z wodę. Co ważne, w przypadku braku komina lub jego złego stanu technicznego wylot spalin można wyprowadzić bezpośrednio przez ścianę na zewnątrz budynku, a piec będzie samoczynnie wyrzucał spaliny. POJEMNOŚĆ ZASOBNIKA NA PELET 70 KG. ZUŻYCIE PELETU POZA SEZONEM GRZEWCZYM CZYLI TYLKO DO OGRZANIA TERMY Z WODĄ OKOŁO 100 KG NA MIESIĄC! więcej »
Dodano: 2013-11-10
LechmaCena: 8100 zł

Rodzaj:kotły na pellety z trocin
Znamionowa moc cieplna:14 kW
Paliwo podstawowe:PELET PELLET
Pow. ogrzewanych pomieszczeń:540 m²
Masa kotła kpl z podajnikiem:180
00:kg
Wymagany ciąg kominowy:12 Pa
Minimalna wysokość komina:2 m
Wymagany przekrój komina:80 mm
Sprawność cieplna:95
30:mm
Temperatura spalin:85 °C
Wysokość kotła z podajnikiem:1550 mm
Szerokość kotła z podajnikiem:500 mm
Głębokość kotła z podajnikiem:540 mm

PELLET SYLVA | GRANULAT DRZEWNY | WEJHEROWO | RUMIA | REDA | GDYNIA | GDAŃSK | SOPOT | POMORSKIE

PELLET SYLVA | GRANULAT DRZEWNY | WEJHEROWO | RUMIA | REDA | GDYNIA | GDAŃSK | SOPOT | POMORSKIE

SYLVA pellet jest wysokiej jakości ekologicznym paliwem produkowanym wyłącznie z wiór i trocin drewna iglastego (sosna) powstających w zakładzie po obróbce drewna. Granulat ten stanowi ekologiczną i ekonomiczną alternatywę dla tradycyjnych źródeł energii. Dzięki rygorystycznej kontroli jakości od momentu wyprodukowania granulatu w zakładzie poprzez transport, rozładunek, sprzedaż uzyskuje się produkt najwyższej jakości, spełniający oczekiwania wymagających użytkowników kotłów z automatycznym podawaniem do kotłów na pellety oraz kotłów z podajnikiem retortowym. Produkcja pelletu jest kontrolowana w akredytowanym laboratorium w INSTYTUCIE CHEMICZNEJ PRZERÓBKI WĘGLA W ZABRZU. PARAMETRY JAKOŚCIOWE - > Granulacja - 6 mm lub 8 mm - > Ciepło spalania Qsa - 19,3 MJ/kg - > Wartość opałowa Qia - 18,0 MJ/kg - > Zawartość popiołu Ar - 0,4 % - > Zawartość siarki Str - 0,02 % - > Zawartość chloru Cla - 0,018 % SYLVA pellet jest pakowany w wygodne, mocne i czyste worki foliowe o masie 20 kg. więcej »
Dodano: 2012-10-07
SYLVACena: 900 zł

Rodzaj:pellet

SmartFire SF21

 SmartFire SF21

Modulowane spalanie pellet. Nowoczesny sterownik stale obserwujący temperatury zasilania, powrotu oraz kotła szybko reaguje na zmiany regulując moc kotła tak, aby była ona najbardziej zbliżona do zapotrzebowania. Zważywszy na dużą zmienność warunków w jakich pracuje kocioł jest to doskonałe rozwiązanie zwiększające sprawność oraz dające duże oszczędności. Samoczyszczący się palnik. Palnik systematycznie poddawany jest automatycznemu czyszczeniu co gwarantuje stale optymalne warunki spalania paliwa oraz zwalnia z tej czynności użytkownika. Kompleksowe sterowanie całą kotłownią. Nowoczesny i mocno zaawansowany regulator steruję pracą kotła oraz całej kotłowni w tym pompami, zaworami, siłownikami oraz bojlerem. Dzięki temu wszystkie urządzenia są ze sobą zintegrowane, a sterownik optymalnie dobiera parametry ich pracy. System czyszczenia wymiennika ciepła. Wykonane ze stali nierdzewnej sprężyny umieszczone w płomieniówkach poruszane za pomocą dźwigni czyszczą wymiennik zapewniając jego więcej »
Dodano: 2012-09-03
HKS LAZAR

Rodzaj:kotły na ekogroszek i pelety
Znamionowa moc cieplna:21 kW
Paliwo podstawowe:pellet
Pojemność zasobnika:150 dm³
Pojemność wodna kotła:64 dm³
Pow. ogrzewanych pomieszczeń:200 m²
Wymagany ciąg kominowy:5 Pa
Wymagany przekrój komina:110 mm
Zakres temperatury pracy:Tryb Pogodowy
Temperatura spalin:100 °C
Przyłącza:1
00:
Wysokość kotła z podajnikiem:1480 mm
Szerokość kotła z podajnikiem:960 mm
Głębokość kotła z podajnikiem:685 mm
Wymiary czopucha zewn. b x h:110
Dopuszczalne ciśnienie pracy:15 MPa
Zasilanie elektryczne:230 V

Kocioł na pellety Pelletti III

 Kocioł na pellety Pelletti III

Typoszereg kotłów na pellety, spełniający najwyższe wymagania norm, obowiązujące dopiero od 2015 roku. Rekomendowany dla nowoczesnych domów nisko energetycznych z dużym wykorzystaniem energii słonecznej - SonnenEnergieHaus. Kompaktowy, trzy-ciągowy, w pełni zautomatyzowany. Zakres modulacji od 30% do 100%. Możliwa praca kaskadowa. Moc: - Pelletti III [kW] 10, 15, 20, 25, 30, - Pelletti Maxi [kW] 49, 56 Obudowa z ekspandowanego polipropylenu (EPP) pełni jednocześnie funkcję dodatkowego izolatora. Sonda Lambda gwarantuje optymalizację procesu spalania. Sterowanie mikroprocesorowe z możliwością pełnego zarządzania przez Internet. Konstrukcja wymiennika ciepła wymuszająca dodatkowe turbulencje oraz automatyczny proces czyszczenia utrzymują sprawność kotła powyżej 90%. Popiół gromadzony i komprymowany jest w specjalnym pojemniku, służącym też do jego wynoszenia z kotłowni. Opcja: kompletny system zasilania paliwem, ślimakowy lub pneumatyczny. więcej »
Dodano: 2012-07-21
PARADIGMA

Rodzaj:kotły na pellety z trocin

Kocioł Pellets Fuzzy Logic 25 kW

 Kocioł Pellets Fuzzy Logic 25 kW

Pellets Fuzzy Logic to grupa automatycznych kotłów z innowacyjną metodą regulacji fuzzy logic oraz procesem spalania regulowanym za pomocą modułu sondy lambda. Pellets Fuzzy Logic wyznaczają w Polsce nowy kierunek w urządzeniach do spalania paliw stałych . Paliwo : pellet, zboże, groszek węglowy czy drewno. Podczas spalania tych paliw, urządzenie w całym swoim zakresie spełnia polskie i europejskie normy emisji spalin uzyskując przy tym zaskakująco wysokie sprawności. W użytkowaniu przekłada się to na duże oszczędności w ilości spalanego paliwa. Warto zwrócić uwagę na sterownik kotła. To wyspecjalizowany układ elektroniczny, który odpowiada nie tylko za utrzymanie stałej temperatury kotła poprzez odpowiednie dozowanie paliwa i powietrza, ale także sterowanie działania całego systemu grzewczego budynku. Ważne: pelety (granulat z trocin) w tym kotle spalane są jako paliwo podstawowe a nie jak u większości producentów jako paliwo zastępcze. więcej »
Dodano: 2012-04-08
KostrzewaCena: 12000 zł

Rodzaj:kotły na ekogroszek i pelety
Znamionowa moc cieplna:25 kW
Paliwo podstawowe:pellet
ekogroszek

Mini Bio LUXORY 20 KW

 Mini Bio LUXORY 20 KW

Optymalne urządzenie do instalacji w małych kotłowniach. Powierzchnie ogrzewanych budynków mieszkalnych mogą wynosić od 50 – 300 m2. Mini Bio Luxury jest wyposażony w wbudowaną komorę ceramiczną w wymienniku i palniku kotła, która podczas pracy rozgrzewa się do temperatury powyżej 1000 C powodując niesamowicie skuteczne spalanie biomasy. Wbudowane turbulatory spalin powoduję jeszcze większe zatrzymanie energii w kotle. W standardzie model Mini Bio Luxury został dodatkowo doposażony w rozdzielnice ułatwiającą podłączenia dodatkowych urządzeń znajdujących się w kotłowni, sterowanie pogodowe regulujące 4 rożnymi obwodami grzewczymi oraz szerokopasmowa sondę lambda II generacji. więcej »
Dodano: 2011-10-30
Kostrzewa

Rodzaj:kotły na pellety z trocin
Znamionowa moc cieplna:20 kW
Zakres pracy:6 kW
Paliwo podstawowe:PELET
Pojemność zasobnika:230 dm³
Pojemność wodna kotła:90 dm³
Pow. ogrzewanych pomieszczeń:300 m²
Masa kotła kpl z podajnikiem:340
00:kg
Wymagany ciąg kominowy:150 Pa
Wymagany przekrój komina:160 mm
Zakres temperatury pracy:OD 45 DO 80
Temperatura spalin:160 °C
Przyłącza:1
10:
Wysokość kotła z podajnikiem:1640 mm
Szerokość kotła z podajnikiem:752 mm
Głębokość kotła z podajnikiem:1340 mm
Odległość czopucha od podstawy:404 mm
Wymiary czopucha zewn. b x h:160
Dopuszczalne ciśnienie pracy:2 MPa
Zasilanie elektryczne:230 V

Compact Bio 10 KW Bardzo wsoka sprawność 91%

Compact Bio 10 KW Bardzo wsoka sprawność 91%

Opis Stworzono to urządzenie z myślą o wykorzystaniu ekologicznej biomasy, w postaci drewna i pelet. Cel jaki postawili to prosta obsługa, niskie zużycie paliwa, wysoka funkcjonalność i małe gabaryty- z myślą o bardzo małych kotłowniach. Urządzenie składa się z czterech połączonych ze sobą elementów : Korpusu kotła – wykonanego zgodnie z technologią 3xT Sprawdzonego rozwiązania - Palnika Platinum Bio – pozwalającego na automatyczne spalanie pelet i owies. Automatyki Platinum Bio– która ma za zadanie regulację pogodową jednego obiegu grzewczego + ciepłą wodą użytkową. W automatyce została zastosowana innowacyjna regulacja płomieniem i temperaturą fuzzy logic 2 generacji. Dużego zbiornika paliwa wykonanego z blachy ocynkowanej, aby dodatkowo zabezpieczyć zbiornik przed korozją podczas pracy w trudnych warunkach. więcej »
Dodano: 2011-10-30
Kostrzewa

Rodzaj:kotły na pellety z trocin
Znamionowa moc cieplna:10 kW
Zakres pracy:10 kW
Paliwo podstawowe:Pellet
Pojemność zasobnika:210 dm³
Pow. ogrzewanych pomieszczeń:200 m²
Wymagany ciąg kominowy:150 Pa
Wymagany przekrój komina:160 mm
Zakres temperatury pracy:50*C do 85* C
Przyłącza:1
50:
Wysokość kotła z podajnikiem:1370 mm
Szerokość kotła z podajnikiem:1022 mm
Głębokość kotła z podajnikiem:790 mm
Odległość czopucha od podstawy:925 mm
Wymiary czopucha zewn. b x h:159
Dopuszczalne ciśnienie pracy:2 MPa
Zasilanie elektryczne:230 V

KOTŁY NA PALIWO STAŁE -GROSZEK,PELLET SZTOKER 25,50 ,100kW i E-25 na pellet

 KOTŁY NA PALIWO STAŁE -GROSZEK,PELLET SZTOKER 25,50 ,100kW i E-25 na pellet

www.abcpeletu.pl ,CHCESZ ZAOSZCZĘDZIĆ NA OGRZEWANIU - TEN KOCIOŁ SPALA 25% GROSZKU MIEJ NIŻ INNE KOTŁY NA RYNKU. Kocioł Sztoker dzięki wyeliminowaniu paleniska retortowego przekazuje energię ze spalania paliwa od razu do czynnika grzewczego jakim jest woda, poprzez zastosowanie odpowiedniego kształtu wymiennika już w najbliższym sąsiedztwie rusztu, na którym przebiega proces spalania. Dzięki temu bezpośrednio odzyskujemy też promieniowanie podczerwone dotychczas częściowo tracone w poprzednich więcej »
Dodano: 2011-08-08
KomizCena: 7870 zł

Rodzaj:kotły na ekogroszek i pelety
Znamionowa moc cieplna:25 kW
Zakres pracy:100 kW
Paliwo podstawowe:GROSZEK I PELLET
Pojemność zasobnika:110 dm³
Pojemność wodna kotła:120 dm³
Pow. ogrzewanych pomieszczeń:260 m²
Masa kotła kpl z podajnikiem:300
00:kg
Wymagany ciąg kominowy:20 Pa
Wymiary czopucha zewn. b x h:160

Kostrzewa Pellets Fuzzy logic, kocioł na pellet

Kostrzewa Pellets Fuzzy logic, kocioł na pellet

Kostrzewa Pellets® Fuzzy Logic, jest nowoczesnym kotłem z bogatą, łatwa w obsłudze automatyką. Metodą regulacji palnika fuzzy logic oraz proces spalania regulowanym za pomocą modułu sondy lambda obniża koszty ogrzewania, ilośc spalanego paliwa ogranicza nawet o 40%. Sprawność kotła Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic to 91%. Za paliwo może posłużyć pellet, zboże, groszek węglowy, a w trybie ręcznym węgiel i drewno. Kocioł w cenie wyposażony jest w sondę lambda, zapalarkę, regulator pokojowy. Zasobnik z prawej lub lewej strony Posiadamy autoryzowaną dystrybucję, montaż, serwis. Prowadzimy sprzedaż pellet. Zapraszamy więcej »
Dodano: 2011-05-20
Kostrzewa

Rodzaj:kotły na pellety z trocin
Paliwo podstawowe:pellet
eko groszek
owies
Wymagany przekrój komina:160 mm
Wysokość kotła z podajnikiem:123 mm
Szerokość kotła z podajnikiem:128 mm
Głębokość kotła z podajnikiem:108 mm

kocioł na pellet ekogroszek, zboża, Pellets Fuzzy Logic, 25kW

kocioł na pellet ekogroszek, zboża, Pellets Fuzzy Logic, 25kW

Pellets Fuzzy Logic : automatyczny, uniwersalny pod względem paliwa kocioł z możliwością spalania w trybie ręcznym węgla i drewna. Sprawność 91% Sprzedaż pellet - posiadamy skład opału. Kocioł wyposażony min. w sondę lambda, zapalarkę, regulator pokojowy, czujkę zewnętrzną.- zastosowana automatyka zapewnia zmniejszenie zużycia paliwa do 30%.W komplecie z nakładkami do każdego rodzaju paliwa. Za paliwo może posłużyć w trybie automatycznym :pellet, zboże, groszek, a w trybie ręcznym (jak w tradycyjnym kotle)węgiel, odpady drewniane. więcej »
Dodano: 2011-05-20
Kostrzewa

Rodzaj:kotły na ekogroszek i pelety
Znamionowa moc cieplna:25 kW
Paliwo podstawowe:ekogroszek
pellet
zboża
Wymagany przekrój komina:160 mm
Wysokość kotła z podajnikiem:123 mm
Szerokość kotła z podajnikiem:115 mm
Głębokość kotła z podajnikiem:108 mm

kocioł na pellet, eko groszek, zboża, Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic, 15kW

 kocioł na pellet, eko groszek, zboża, Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic, 15kW

Pellets® Fuzzy Logic automatyczny kocioł z innowacyjną metodą regulacji fuzzy logic oraz procesem spalania regulowanym za pomocą modułu sondy lambda.Sprawność 91%. W użytkowaniu przekłada się to na duże oszczędności w ilości spalanego paliwa nawet do 40%. Za paliwo do Pellets Fuzzy Logic może posłużyć pellet, zboże, groszek węglowy czy drewno. W komplecie nakładki do każdego rodzaju paliwa. Pellets Fuzzy Logic to wielopaliwowy kocioł z podajnikiem śliomakowym. Posiadamy autoryzowaną dystrybucję, montaż i serwis dla kotłów Pelleta Fuzzy Logic. więcej »
Dodano: 2011-05-20
Kostrzewa

Rodzaj:kotły na ekogroszek
Znamionowa moc cieplna:15 kW
Paliwo podstawowe:ekogroszek
pellet
zboża
Pojemność zasobnika:180 dm³
Wysokość kotła z podajnikiem:105 mm
Szerokość kotła z podajnikiem:990 mm
Głębokość kotła z podajnikiem:960 mm
Wymiary czopucha zewn. b x h:160

kotły na pellet Wocław, piece grzewcze Wroclaw

 kotły na pellet Wocław, piece grzewcze Wroclaw

Kotły na Pellet Wrocław charakteryzują się wysoką sprawnością powyżej 90%.W kotłowni opalanej paliwem pellet jest czysto i pachnie drewnem. Kotły na pellet Wrocław, są ekonomiczne dzięki wysokiej sprawności 91%. Pełna automatyka zapewnia komfort użytkowania: załadunek zasobnika do 7 dni. Jesteśmy autoryzowanymi dystrybutorami i zapewniamy profesjonalną sprzedaż, montaż kotłów i serwis 7/24. Prowadzimy skład opału pellet. Pellet w porównaniu z eko groszkiem jest 20% mniej kaloryczny, ale jest tańszy w zakupie [porównanie tej samej jakości]. Tona ekogroszeku pozostawia do 100 kg popiołu, za którego wywóz należy zapłacić, a z tony pellet pozostaje 3kg popiołu, który jest bardzo żyznym nawozem dla roślin. Zapraszamy do kontaktu tel. 71 31 17 558 więcej »
Dodano: 2011-05-05
Kostrzewa

Rodzaj:kotły na pellety z trocin

piec na pellet, piec na bomasę, Kostrzewa Mini Bio

 piec na pellet, piec na bomasę, Kostrzewa Mini Bio

Nowoczesny, automatyczny kocioł, Kostrzewa MINI BIO, 10kW,do spalania pelet. Regulowana moc palnika 4-14kW, do ogrzania powierzchni 50-150m2. Sprawność 92% Jest wyposażony min. w zapalarkę, samoczyszczący palnik, zabezpieczenie przed cofnięciem płomienia, regulacja Fuzzy Logic. Jest optymalnym urządzeniem przeznaczonym do instalacji w budynkach mieszkalnych w których kotłownie zajmują bardzo mało miejsca lub ich w ogóle nie ma. Zasobnik paliwa jest umieszczony na górze kotła pojemność:230l. Jesteśmy autoryzowanymi dystrybutorami Kostrzewa, zapewniamy profesjonalną sprzedaż, montaż i własny serwis doświadczonego serwisanta II stopnia Zapraszamy do kontaktu tel. 71 31 17 558, www.calory.com.pl więcej »
Dodano: 2011-05-05
Kostrzewa

Rodzaj:kotły na pellety z trocin
Znamionowa moc cieplna:10 kW
Paliwo podstawowe:pellet
Pow. ogrzewanych pomieszczeń:150 m²
Masa kotła kpl z podajnikiem:204
00:kg
Wysokość kotła z podajnikiem:1650 mm
Szerokość kotła z podajnikiem:60 mm
Głębokość kotła z podajnikiem:60 mm